Yandex Metrica
SON DAKİKA
WhatsApp'ta yeni dönem! Bomba özellik geliyor: İşte kullanıcıları bekleyen o özellik

WhatsApp'ta yeni dönem! Bomba özellik geliyor: İşte kullanıcıları bekleyen o özellik

WhatsApp'a platformun içeriğinde büyük değişiklik yaratacak yeni özellik geliyor. Artık kullanıcı adıyla arama yapılabilecek. Özel kullanıcı adı seçme imkanı ekstra gizlilik katmanı sağlayacak.

Teknoloji

23.01.2024, 21:47

Türkiye'de ve dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, özelliklerine bir yenisini eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Çok kullanılan özelliklerine yenisini ekleyecek olan WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi deneyimler sunmayı hedefliyor. 

WhatsApp'ın Android için en son beta sürümü, şirketin "kullanıcı adına göre arama" özelliğini hazırladığını ortaya koydu.

Geliştirme aşamasındaki WhatsApp özelliklerinin ilerlemesini düzenli olarak takip eden WABetaInfo, Android için WhatsApp 2.23.25.19 beta sürümünde yeni bir değişiklik fark ettiğini belirtirken, geliştirilmekte olan özelliğin henüz beta test kullanıcılarına sunulmadığını ekledi.

Mesajlaşma uygulamasının, bir süredir kullanıcı adı ekleme özelliği üzerinde çalıştığı biliniyordu. Kullanıcıların hizmet üzerinde telefon numaralarını açıklamak zorunda kalmayacak olmalarından dolayı özel kullanıcı adlarını seçme imkanı ekstra bir gizlilik katmanı sağlayacak.

"KULLANICI ADINA GÖRE ARAMA" ÖZELLİĞİ 

WhatsApp şu anda kullanıcıların telefon numaralarını arama çubuğuna yazarak diğer kişileri bulmasına olanak tanıyor. Web sitesi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, "kullanıcı adına göre arama" özelliği, benzer bir şekilde, kullanıcıların arama çubuğunu kullanarak diğer kişileri kullanıcı adlarını yazarak bulmalarına olanak tanıyacak.

WhatsApp'a kullanıcı adlarının geleceğine dair ilk işaretler bu yılın mayıs ayında ortaya çıktı, ancak uygulamanın kararlı sürümüne ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

WABetaInfo, WhatsApp hesabı için bir kullanıcı adı ayarlama tercihinin kullanıcıya ait olacağını belirtiyor. Kullanıcılar, isterlerse kullanıcı adı seçebilir, isterlerse telefon numaralarını kullanarak da diğer kişilerle iletişim kurabilirler.

Kullanıcı adı özelliğinin WhatsApp'a gelmesi, uygulamayı daha güvenli ve kullanışlı hale getirecektir. Kullanıcıların telefon numaralarını açıklamak zorunda kalmaması, gizliliklerini korumalarına yardımcı olacaktır. Ayrıca, kullanıcı adı özelliği, kullanıcıların yeni kişilerle tanışmasını da kolaylaştıracaktır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading