Yandex Metrica

Tesla insansı robot Optimus Gen 2'yi tanıttı: Otomobil üretiminde kullanılacak

Tesla insansı robot Optimus Gen 2'yi tanıttı: Otomobil üretiminde kullanılacak

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, otomobil üretiminde kullanacağı, 10 kg daha hafif olan yeni insansı robotu Optimus'u tanıttı.

Teknoloji

24.04.2024, 08:35

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden ABD’li Tesla’nın insansı robotu Optimus Gen 2 görücüye çıktı. Tesla'nın Optimus Gen 2'yi otomobil üretimiinde kullanacağı belirtildi. 

Tesla, otomobil üretiminde kullanacağı, 10 kg daha hafif olan yeni Optimus Gen 2'yi tanıttı. Yeni robotun daha hassas olduğu ve denge konusunda daha iyi olduğu belirtildi.

Bir önceki versiyonunda yürüme yeteneği bulunmayan Optimus'un güncel versiyonu artık akıcı hareketler gerçekleştirebiliyor.

2'si birden ücretsiz dağıtılacak! 18 Nisan 2024 tarihine kadar yetişen alır! 2'si birden ücretsiz dağıtılacak! 18 Nisan 2024 tarihine kadar yetişen... Haberi Görüntüle

GÜNCELLENEN ROBOT İNSANA DAHA ÇOK BENZİYOR

Tesla Optimus Gen 2'nin videosunda, robotun gerçek bir insana daha fazla benziyor oluşu dikkat çekti. Daha hassas ve yetenekli olan Tesla Optimus Gen 2, kırılgan nesneleri tespit etme ve taşıma konusunda başarısını yayınlanan video ile sergiledi.

İnsansı robotun yayınlanan yeni videosunda, nesneleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde renklerine göre ayırması kaydedilen gelişmeyi ortaya koydu. Nesnelerle ilgili görevini tamamlayan Optimus, sonrasında yoga hareketleri yaparak adaptasyon ve dengede durabilme yeteneklerini sergiledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading