Yandex Metrica

Sitede Ara

Savunma Sanayii Başkanı açıkladı: TOGAN'ın teslimatları başarıyla yapıldı

Savunma Sanayii Başkanı açıkladı: TOGAN'ın teslimatları başarıyla yapıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM tarafından milli imkânlarla geliştirilen, mini gözcü İHA sistemi TOGAN’ın ilk teslimatlarının yapıldığını açıkladı. Keşif, gözetleme ve istihbarat faaliyetlerinde kullanılacak STM TOGAN, Türk güvenlik güçlerinde göreve başladı. 

Teknoloji

04.04.2024, 16:40

Türkiye’nin tam bağımsız savunma sanayii hedefleri doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdüren STM Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş., Türk güvenlik güçlerini, yenilikçi ve milli sistemlerle donatmayı sürdürüyor. STM mühendislerince milli imkânlarla geliştirilen, otonom döner kanatlı gözcü İHA sistemi TOGAN’ın kabul testleri tamamlandı. Kabul testlerini başarıyla geride bırakan mini İHA TOGAN’ın ilk teslimatları güvenlik güçlerine gerçekleştirildi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TOGAN’ın envantere girişini, sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

“Milli mühendislik çözümlerimizi güvenlik güçlerimizin hizmetine sunmaya devam ediyoruz! Keşif, gözetleme ve istihbarat amaçlı geliştirdiğimiz döner kanatlı milli gözcü İHA’mız TOGAN’ın ilk teslimatlarını gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.”

"GÖRÜLMEYENİ GÖRECEK"

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz de, “STM olarak Türkiye’de öncüsü olduğumuz taktik mini İHA sistemleri alanında, önemli bir teslimat daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Milli gözcü İHA’mız TOGAN, sahip olduğu özellikleri ile görülmeyeni görecek, takip edilemeyeni takip edecek. Gece ve gündüz etkin operasyon ve fiziki hedef takibi kabiliyetine sahip TOGAN, STM’nin diğer İHA’ları ile de müşterek operasyon gerçekleştirebiliyor. Taktik mini İHA’larımızın, GPS olmayan sahalarda görev yapabilmesi ve düşman elektronik harp tehdidinden etkilenmeksizin görev icrasını sağlayacak kabiliyetlerimizle de platformlarımızı güçlendirmeyi sürdüreceğiz. Mehmetçiğimizin sahadaki gücüne güç katacak TOGAN, ülkemize ve güvenlik güçlerimize hayırlı olsun” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading