Yandex Metrica

Sitede Ara

iPhone'un arkasındaki gizli tuş ifşa oldu! TikTok çeken bir vatandaştan tarihi hareket: Bu tuş hayatımı değiştirdi

iPhone'un arkasındaki gizli tuş ifşa oldu! TikTok çeken bir vatandaştan tarihi hareket: Bu tuş hayatımı değiştirdi

TikTok’ta, 'Ellyawesometech' kullanıcı isimli kullanıcı 'Gizli tuşu buldum' diyerek yaptığı paylaşımla milyonlarca izlenmeye ulaştı. İşte iPhone’un gizli tuşu ve kullanma yöntemi...

Teknoloji

08.03.2024, 04:08

TikTok fenomeni Elly Bailey, sosyal medyadan iPhone’ların az bilinen bir özelliğini takipçilerine duyurdu. Bailey, bu özelliği keşfettikten sonra hayatının değiştiğini iddia etti.

'BACK TAP' ÖZELLİĞİ

Haber Global'ın aktardığı habere göre, “Back Tap” adı verilen özellik uzun süredir Apple cep telefonlarında bulunurken kullanım alanı oldukça dardı. Elly Bailey’in paylaşımından sonra iPhone Back Tap özelliğini merak eden kullanıcılar hemen uygulamayı başlattı.

PAYLAŞIMA YORUM VE BEĞENİ YAĞDI

TikTok fenomeninin videosunda gösterdiği şekilde ayarları takip eden kullanıcılar telefonları için pratik bir adımı öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Bailey’in milyonlarca izlenen paylaşımına sosyal medya kullanıcılardan yorum ve beğeni yağdı. Kullanıcılar “Bu özellikle bizi tanıştırdığın için teşekkür ederiz” yorumunda birleşti.

ARKA TIKSEÇENEĞİ İLE BİRÇOK ÖZELLİK KULLANILABİLİYOR

Telefonda gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra 'arka tık' seçeneği ile telefonun kamerasını açmak, ekran görüntüsü almak, sesi açıp kapatmak, ve ekranı kilitlemek gibi özellikler kullanılabiliyor. iPhone’ların 8 ve üzeri modellerinde bulunan bu özelliği kullanmak için yazılımın iOS 14 ve üzeri olması gerekiyor.

BACK TAP ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Özellik, telefonun arkasındaki Apple logosunun olduğu alana iki veya üç kez dokunularak kullanılıyor. Ancak önce telefonunuzdan gerekli ayarları yapmanız gerekiyor.

Özelliği kullanmak için telefonunuzda adım adım yapılması gerekenler ise şöyle:

-Ayarlara girin.

-Erişilebilirlik ayarlarını açın.

-Dokunma ayarlarına geçin.

-En alttaki ‘arkaya dokun’ seçeneğinden çift dokunma veya üç kez dokunma seçeneklerinden birini seçin.

-Back Tap özelliğini hangi uygulama için kullanmak istiyorsanız önünüze gelen menüden bunu seçin.

 Bu özelliğin aktif hala getirilmesiyle beraber kullanıcının seçimlerine bağlı olarak telefonun kamerasını açmak, ekran görüntüsü almak, sesi açıp kapatmak, ve ekranı kilitlemek gibi adımlar tek bir tıkla yapılabilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading