Yandex Metrica
SON DAKİKA
Google hesabı nasıl aktif yapılır? Hangi Google hesapları silinecek?

Google hesabı nasıl aktif yapılır? Hangi Google hesapları silinecek?

Google hesabı olanlar dikkat! ABD merkezli teknoloji devi Google milyonlarca hesabı sileceğini açıkladı. Bu hesaplar arasında sizin yıllar önce açtığınız hesaplar da olabilir. Peki Google hangi hesapları silecek. En az 2 yıldır aktif olmayan hesaplar silinecek. Peki Google hesabı nasıl aktif yapılır?

Teknoloji

04.02.2024, 03:41

Google büyük bir temizlik başlatıyor. Dünya genelinde milyarlarca insanın dahip olduğu Google hesaplarından milyonlarcası silinecek. Temizlik 1 Aralık itibariyle başlayacak. 

Siber Yıldız 2024 başlıyor! Siber Yıldız başvuru tarihleri belli oldu?... Haberi Görüntüle

GOOGLE HANGİ HESAPLARI SİLECEK?

Google, 2 yıldır kullanılmayan hesaplar için harekete geçti. Sistemde gereksiz yük olduğu düşünülen ve 2 yıldır aktif hale gelmeyen hesaplar silinecek. Şirketin aktif olmayan kullanıcıların Gmail, Drive ve Fotoğraf hesabını 1 Aralık Cuma gününden itibaren silmeye başlayacağı kaydedildi. Kullanılan ve aktif olan hesaplar ise silinmeyecek.

Beyin çipinde rekabet kızıştı! Elon Musk'un rakibi ALS hastasına beyin... Haberi Görüntüle

GOOGLE HESABI NASIL AKTİF YAPILIR?

Gmail, Drive ve Fotoğraf hesabı olanlar ancak bunu yıllarıdr kullanmayanlar öncelikle hesaplarına kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapması gerekiyor. Google hesabı bir kez olsun aktif hale gelince kapatma tehlikesi yaşanmaz. Ancak hesapların belli aralıklarla aktif şekilde kalması gerekiyor. Hesabınızı aktif tutmanın en basit yolu, en az iki yılda bir oturum açmaktır. Google hesabınızda oturum açtıysanız, hesabınız etkin kabul edilir ve silinmez.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading