banner2

TFF'den Yusuf Demir açıklaması! Mehmet Büyükekşi son noktayı koydu

Son dakika haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk statüsünde oynatılmayan Yusuf Demir için çıkan dedikodulara cevap verdi.

Spor 21.09.2022, 12:10
Abone ol
TFF'den Yusuf Demir açıklaması! Mehmet Büyükekşi son noktayı koydu

Yusuf Demir'in Türk statüsünde oynatılmaması gündemi meşgül etmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Avusturya Milli Takımı'nda 4 kez oynayan oyuncu için açıklamalarda bulundu.

Akşam'a konuşan Büyükekşi, "Ülkemizde biliyorsunuz, bir talimat var. Bir Türk oyuncunun bir başka ülke milli takımını seçmesi durumunda Türk Milli Takımı'nda oynama şansı yok. Bu talimatı biz yeni yazmadık. 2015 yılında yapılmış bir talimat. Bu oyuncu da en son Ekim 2021'de Avusturya Milli Takımı'nda dördüncü resmi maçını oynamış. Onun için Türk Milli Takımı'nda oynama şansı yok. Bizim mevcut talimatımıza göre Türk olarak oynayamıyor" ifadelerini kullandı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: MESUT ÖZİL ÖRNEĞİ YANLIŞ

"Mesut Özil örneği yanlış. Çünkü Mesut'un Alman Milli Takımı'nı seçmesi 2015 yılından önce. Bu talimat 2015 yılında çıkartılan bir talimat. Galatasaray, bu futbolcuyu transfer ederken bu talimat vardı. Galatasaray Yusuf Demir'i alırken bu talimatı biliyordu. Galatasaray Yusuf Demir'i transfer ettikten sonra böyle bir talimat çıkartmadık. 7 yıl önce çıkartılmış. Bununla ilgili şu andaki uygulama bu. İleride bir talimat değişikliği çıkarsa durum değerlendirilir. Şu anda öyle bir durum yok."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!