banner2

Sürpriz aday ortaya çıktı! TFF başkanlığı için resmi açıklama yaptı

Son dakika haberleri... Haziran ayında Ankara'da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri öncesi aday olacağı iddia edilen Mehmet Akif Üstündağ'dan açıklama geldi.

Spor 07.06.2022, 18:19 07.06.2022, 18:19
Abone ol
Sürpriz aday ortaya çıktı! TFF başkanlığı için resmi açıklama yaptı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için isminin gündeme gelmesine ilişkin, "Benim voleybolda askerlik görevim devam ediyor." dedi.

Akif Üstündağ, FIVB Kadınlar Milletler Ligi'nin Ankara'da oynanan ilk haftası, finallerin yine başkentte yapılacak olması ve isminin TFF başkanlığı için gündeme gelmesine dair AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin spor ülkesi olmasını istediğini ifade eden Üstündağ, "Ben spor insanıyım. Basketbolda da uzun yıllar hizmetim oldu. Futbola da uzun yıllar hizmetim oldu. Çok şükür ki hizmet ettiğim bu görevlerimde hep tenkit ya da eleştiri değil taktir topladım, tebrik aldım. Demek ki işimizi güzel yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

'TARİFİ OLMAYAN BİR GURURDUR'

Voleybolun dışındaki branşlarda da düşünülmenin kendisi için gurur verici olduğunu dile getiren Akif Üstündağ, şunları söyledi:

"Başka branşlarda da düşünülmek benim için tarifi olmayan bir gururdur. Bu anlamda herkese teşekkür ediyorum. Fakat benim voleybolda askerlik görevim devam ediyor. Buradaki nöbetim devam ediyor. Ben voleybolda hizmet etmek istiyorum ama bir spor insanı olarak da her branşın başarılı olmasını isterim. İsmim nerede konuşulursa, hangi konuda taşın altına elimi koymam gerekirse de o taşın altına elimi koyarım. Destek anlamında söylüyorum. Bu adayım ya da aday olayım anlamında değil. Adaylık anlamında ben kesinlikle voleybolda kalmak istiyorum. Voleybolda askerliğimi tamamlamak istiyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!