banner2

Rizespor'dan Galatasaray'a Oğulcan cevabı

Galatasaray'ın lisans çıkaramadığı Oğulcan Çağlayan davasıyla ilgili yeni bir açıklama yapan Karadeniz temsilcisi, oyuncunun transferinde ihlal yapıldığını öne sürdü.

Spor 17.07.2021, 08:44 17.07.2021, 09:03
Abone ol
Rizespor'dan Galatasaray'a Oğulcan cevabı

Çaykur Rizespor, eski futbolcusu Oğulcan Çağlayan ile ilgili açıklama yapan Galatasaray'a cevap verdi.

Geçen sezon Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini haksız yere fesh ederek sarı-kırmızılı takıma gittiğini hatırlatan Rizespor, yaşanan anlaşmazlığın Türkiye Futbol Federasyonu kurullarının kararları sonrası adli yargıya taşındığını ve konunun takipçisi olacağını duyurdu.

Açıklamanın devamında Galatasaray ile sözleşme imzalayan Oğulcan Çağlayan için TFF Tahkim Kurulu tarafından verilen 6 maç men cezasının TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulunda 3 maça indirilmesine karşın, 1 milyon 200 bin avro ve 506 bin 275 liralık tazminatların ise aynen onandığı hatırlatıldı.

Son Dakika | Oğulcan Çağlayan, Çaykur Rizespor ile sözleşmesini feshetti! -  Son Dakika Spor Haberleri

Konuyla ilgili Galatasaray Kulübü ve oyuncunun, Bölge Adliye Mahkemelerine yapılan itirazın reddi sonrası Yargıtay nezdinde temyize gittikleri aktarılırken, şu ifadelere yer verildi:

"An itibarıyla mevcut hukuki ihtilafın yargılaması devam etmektedir. Konunun tarafı olarak yapılacak her açıklamanın hukuku ve TFF'yi etkilemeye yönelik davranışlar olacağının farkındayız. Bu nedenle yargılamanın devam ettiği bu aşamada konuya dair açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünmekle birlikte, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda alınacak kararları yakinen takip etmekteyiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!