banner2

Karadeniz'in 'Yeni Gladyatör'ü basına tanıtıldı

Trabzonspor, dün akşam kente getirdiği Slovak futbolcu Marek Hamsik 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Spor 29.06.2021, 14:22 29.06.2021, 14:44
Abone ol
Karadeniz'in 'Yeni Gladyatör'ü basına tanıtıldı

Transfer döneminin hareketli ekiplerinden Trabzonspor, Marek Hamsik ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Slovakyalı orta saha oyuncusu için düzenlenen törene katılan kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Hamsik'in, teknik direktör Abdullah Avcı'nın takımda görmeyi istediği bir oyuncu olduğunu ve önemli bir transfer gerçekleştirdiklerini belirtti.

Transfer sürecinin pek de sıkıntılı geçmediğini aktaran Ağaoğlu, "Kendisi futbol oynamayı, başarıyı hedefleyen, Napoli'de yaşadığı süreci yaşamak isteyen biri. Kucka'dan Trabzonspor hakkında detaylı bilgi edindi. Menajeri de Türkiye'yi yakından tanıyan, babası da antrenör olarak 2 yıl Türkiye'de hizmet etmiş bir beyefendi, yeterli derecede bilgilendirdi. Sadece futbol oynamayı düşündüğü için bu süreçte bizim için pek zor olmadı. Ailemize katıldı, önemli bir oyuncuyu transfer etmenin mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Hamsik: Transfer sürecim dürüst bir şekilde ilerledi

Trabzonspor'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Marek Hamsik, "Transfer sürecimde Trabzonspor, çok dürüst süreç ilerletti. Hiç sorun olmadan, bütün süreç açık, net şekilde ilerledi. Benim için de en doğrusu ve en iyisi olan buydu. Avrupa Şampiyonası'na katıldığımda milli takımla o süreçte kafamın sadece oraya odaklanmasını ve sonrasında Trabzonspor'a nasıl yardımcı olabileceğimi, takımın başarılarında nasıl katkımın olabileceğini düşünmem gerekirdi. Benim için de transfer süreci hızlı ve dürüst şekilde gelişti. Umuyorum birlikte mutlu ve harika bir sezon geçireceğiz." diye konuştu.

"Napoli'deki tutkuyu burada da gördüm"

Trabzon'a ilk geldiği andan itibaren taraftarların ilgisiyle karşılaştığını anlatan Hamsik, "Buraya geldiğim ilk günden itibaren insanların Napoli'de olduğu gibi futbola olan tutkularını görme fırsatı buldum. Futbolda tam olarak olan budur. Taraftarların tezahüratlarını duymaktır asıl tutku. Ben de bunu burada yaşayacağımdan eminim. Geldiğim ilk andan itibaren burada bu tutkuyu görmüş oldum. Statta taraftarlarımızın o tezahüratlarını duymak için sabırsızlanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Ağaoğlu'nun, bu sezon 300 bin forma satma hedeflerinin olduğunu, bu sezonki transferlerinin 5 biner forma satın alma sözü verdiğini belirtmesi üzerine de Hamsik, "Ben de forma almaktan memnun olurum. Umuyorum taraftarlarımız da bu mesajı alacaklardır. Bu rakama ulaşmamızda benim de katkım olursa, şehrin sokaklarında Hamsik formalı taraftarlarımızı görürsek bende bundan onur duyarım." ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine de başkan Ağaoğlu, Slovak oyuncunun bu sezonki forma elçileri olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!