banner2

Gaziantepsor'a kefil oldu dünya başına yıkıldı! Cezaevine giriyor

Teknik direktör Burak Şar, kapanan Gaziantepspor’a kefil olduğu için 3 ay hapis cezası aldı. Genç teknik adam kendisini kurtaracak bir mucize bekliyor.

Spor 25.07.2021, 22:25 25.07.2021, 22:51
Abone ol
Gaziantepsor'a kefil oldu dünya başına yıkıldı! Cezaevine giriyor

Hürriyet'e konuşan teknik direktör Burak Şar'ın yaşadıkları yok artık dedirtti.

Kapısına kilit vurulan Gaziantepspor,  2019’da kesik olan elektriklerinin geri gelmesi ve başkan Hasan Şahin’in hapse girmemesi için 486 bin liralık borcun 73 bin lirasına kefil olan Burak Şar, ödenmeyen borç nedeniyle 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Daha önce konulduğu Silivri Cezaevi’nden koronavirüs gerekçesiyle çıkarılıp 36 gün izin verilen Şar, 30 Temmuz’da hapse girecek. 

İŞTE BURAK ŞAR'IN İFADELERİ;

"Gaziantepspor'da 2019'da teknik direktör olarak göreve başladım. Tesislerde elektrik yoktu ve kötü durumdaydı. Antrenmanlara zor şartlarda başladık. Sezon başladı, hep FiFA'dan, UEFA'dan cezalar geldi, para cezası, puan silme vs. Gene de yılmadan antrenmanlara, maçlara devam ettik. Bir gün kulüp müdürü tesise geldi, 'Hocam, başkanımız Hasan Şahin elektrik borcundan dolayı cezaevine girecek' dedi. Ben de 'Neden?' dedim, olayı anlattı. 'Celal Doğan Tesisleri'nin borcu' dedi.

Resim

'MEZARA GİDİP AĞLADIM'

Benim evime tebligat geldi Gaziantep’ten, ‘Elektrik borcunu ödeyin’ diye. Ben de avukatı aradım, ‘Ben bilmem’ dedi ve kapattı telefonu. Sonra beni karakoldan arayıp ifade vermeye çağırdılar. Avukatı aradım, ‘Gidersen cezaevine girersin’ dedi. Dondum kaldım! O arada annemi kaybettik, karakolu aradım, ‘Annemin 7’sini, duasını yapalım, gelip teslim olacağım’ dedim. ‘Tamam’ dediler. Ve rahmetlinin mezarına gittim, ağlayarak mezarı başında dertleştim”

'SANKİ 10 KİŞİYİ ÖLDÜRME SUÇLUSUYUM'

Burak Şar, karakolda yaşadıklarını şöyle anlattı: “Polisler beni Çağlayan Adliyesi’ne götürdü. Orada hemen bana kelepçe takıp cezaevi arabasına bindirdiler. O anı anlatmak çok zor. Sonra bir haber geldi, ‘Evraklarını bekliyoruz’ dediler arabadan indirdiler. Ellerimde kelepçeyle adliyeye imza atmaya götürdüler. Ben, ‘Ne olur, kelepçe takmadan içeri gireyim’ dedim. ‘Yok’ dediler ve iki polisle adliyeye girdik. Onca insan bana bakıyor, sanki 10 kişiyi öldürme suçlusu gibiydim, rezil oldum herkese ve aileme.

'SUÇSUZ YERE 3 AY YATACAĞIM'

Oradan Silivri Cezaevi’ne götürdüler. 6 saat bir şey yemeden içmeden bekledik. Sonra parmak izleri alındı, resim çektiler ve biri geldi dedi ki; ‘Kovid olduğu için 36 gün izinli mahkumsunuz. 30 Temmuz 2021’de teslim olacaksınız.’ Yaşadıklarımı Allah kimsenin başına vermesin. Suçsuz yere 3 ay cezaevinde yatacağım.”

'FUTBOL CAMİASINDAN KİMSE ARAMADI

Üyesi olduğu Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Profesyonel Futbolcular Derneği ve Futbol Federasyonu’ndan kimsenin kendisini aramadığını söyleyen Şar, “Eski başkan Hasan Şahin neden borcu ödemiyor?” sorumuz üzerine, “Başkanın parası olsa öderdi” cevabını verdi.

Cezaevine girmesi durumunda teknik adamlık kariyerinin biteceğini belirten Şar, “Hapse girmiş bir antrenörle kim çalışmak ister?” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!