Yandex Metrica

Galatasaray Kadın Futbol Takımı kuruldu!

Galatasaray Kadın Futbol Takımı kuruldu!

son dakika haberleri... Kulüp Başkanı Burak Elmas'ın seçim vaatlerinden olan Galatasaray Kadın Futbol Takımı bugün resmen kuruldu.

Spor

23.01.2024, 17:59

Beşiktaş ve Fenerbahçe'den sonra Galatasaray da Kadın Futbol Takımı projesini Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen törenle hayata geçirdi.

Özel bir lasmanla tanıtılan futbolcular ve teknik direktör Nurcan Çelik oldukça mutlu görünüyordu.

Açılış töreninin ardından Galatasaray Lisesi Genç Kız takımı ile dostluk maçı da yapıldı.

EURO 2024 Galatasaray'a yaramadı! İşte önündeki büyük tehlike EURO 2024 Galatasaray'a yaramadı! İşte önündeki büyük tehlike Haberi Görüntüle

REZZAN EPÖZDEMİR: SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK BAKIYORUZ

Kadın Futbol Takımı Sorumlu Yöneticisi Av.Dr. Rezan Epözdemir, "Bu süreci aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak da bakıyoruz. İş, sanat, siyaet, ve bürokraside olduğu gibi sporda da kadını önceleyen bir yaklaşımı hakim kılmak istiyoruz. Her branşta olduğu gibi kadın futbolunda da şampiyonluk istiyoruz. İyi bir kadro kurduk. Erkek  egemen anlayışın bertaraf edildiği, kadınların katledilmediği ve şiddete maruz bırakılmadığı, çocuk gelinlerin olmadığı bir ülke ve dünya istiyoruz. Sporun birleştirici ve bütünleştirici ruhunun bütün bu sorunların üstünden geleceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.


Loading