Galatasaray'dan hakem açıklaması! Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'a destek

Son dakika haberleri... Türk sporu Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus başta olmak toplam 13 hakemin görevden alınmasıyla çalkalandı. Galatasaray'dan sürece dair açıklama geldi.

Spor 09.03.2022, 17:10 09.03.2022, 17:15
Abone ol
Galatasaray'dan hakem açıklaması! Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'a destek

Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı Merkez Hakem Kurulu tarafından görevden uzaklaştırılan 13 hakeme kulüplerden tepki geldi.

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray da resmi açıklama yaparak oluşan krize sessiz kalmadı.

GALATASARAY'DAN HAKEM AÇIKLAMASI

Galatasaray Spor Kulübü, taraflı, tarafsız herkesin kabul ettiği üzere, hatalı hakem kararlarından bu sezon olumsuz anlamda en fazla etkilenen kulüp olmuştur. Sadece kendimiz için değil, sahaya çıkan tüm kulüpler için adalet isteğimizi, Merkez Hakem Kurulu sisteminin, işleyişinin şeffaf ve adaletli bir şekilde değişmesi gerektiğini defalarca dile getirdik.

TFF’nin hakem ve gözlemci klasmanlarını yeniden belirleme kararı hakkında yaptığı açıklamayı büyük bir dikkatle inceledik. Bunca haksızlığa uğramış bir kulüp olarak, değişiklik isteğimiz ortadadır. Bu süreçte bu talebimizi her mecrada birçok kez ifade ettik. Alınan bu karar kulübümüzün dile getirdiği Türk futbolundaki büyük sorunların varlığının bir kabulüdür.

Galatasaray Spor Kulübü’nün talebi sadece kişilerin değil, sistemin işleyişinin değişmesi ile ilgilidir. Biz, kapalı kapılar ardında, ben dedim, oldu zihniyeti ile yapılan değil; şeffaf, kriterleri belli, tüm kulüplerin fikirleri alınarak ortak aklın ürünü olan, doğru zamanda ve vicdanların rahat olacağı bir sistem kurulmasını talep ediyoruz.

Türk futbolunun geleceği için her zaman masada bulunacağımızı ve alınan tüm kararların takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!