Erman Toroğlu'dan bomba itiraf: Şenol Güneş şike yaptı

Son dakika haberleri... Eski hakem Erman Toroğlu, "Oynadım, Oynattım, Oynatalım" adlı yeni kitabında olay itiraflarda bulunarak Şenol Güneş'in şike yaptığını açıkladı.

Spor 08.04.2022, 12:13 08.04.2022, 12:14
Abone ol
Erman Toroğlu'dan bomba itiraf: Şenol Güneş şike yaptı

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu,  "Oynadım, Oynattım, Oynatalım" isimli yeni kitabında yıllar sonra gündem olacak itiraflarını yazdı.

Teknik direktör Şenol Güneş'in futbol oynadığı dönemlerde şike yaptığını iddia eden Toroğlu, 1976-77 sezonundaki Trabzonsporlu bazı oyuncuların Zonguldakspor'dan para aldığını söyledi.

Yıllar sonra çok konuşulacak itiraflar yaparak gündem olan Erman Toroğlu'nun kitabında yer alan ifadeler şu şekilde;

'YAPTIĞINIZ İŞ DOĞRU DEĞİL'

"Genelde maç satmayı futbolcular bireysel yaparlar. Ama bazen de çok özel durumlarda organize olan birkaç futbolcu da olabiliyor! 1976-1977 sezonu... Trabzonspor 43 puanla şampiyon oluyor. İçerideki 15 maçın 14'ünü kazanıyor. Ligin son haftasında içeride oynayacağı Zonguldak maçında nedendir bilinmez berabere kalıyor! Maçtan önce futbolculara para geldiği iddia ediliyor, yönetimin haberi yok. Trabzonspor santraforu Necmi Perekli (o sezon 21 golle Gol Kralı olmuştu) futbolculara. "Hiçbiriniz yaramazsınız," diyor. Ahmet Suat Özyazıcı'ya dönerek, "Sen de bu işe dâhilsin, yaptığınız iş doğru değil. Trabzonspor'u lekeleyeceksiniz." diyor ve kampı terk ederek arabasına biniyor Erzurum'a doğru yola çıkıyor. Ve ertesi günü maç 0-0 bitince 26 puana çıkan Zongludakspor kümede kalıyor, 25 puanlı Göztepe küme düşüyor."

'ŞENOL GÜNEŞ PARAYI GERİ GETİRMEMİŞ'

"Maçın akabinde yönetimin haberi oluyor ve büyük tepki gösteriyor. Futbolcuların hepsine çağrı yapıyorlar. "Aldığınız paraları getirin, Zonguldak'a geri göndereceğiz." diyorlar. Bir kısım futbolcu getiriyor, bir kısmı getirmiyor. Getirmeyenlerden Şenol Güneş yönetime şöyle bir açıklama yapıyor: 'Evde tadilat yaptım ve parayı harcadım.' Bu futbolcuların bir kısmının seneye transfer konuşmalarında aldıkları paralar yönetim tarafından tahsil ediliyor."

'ŞENOL GÜNEŞ BENİ ARADI'

"Bunun üzerine Şenol Güneş beni iki defa aradı. İkinci aradığında Ankara'da arkadaşlarla öğle yemeği yiyordum. Bana dedi ki "Ben gol yemedim ki, nasıl şike yapmış oluyorum?" Ben de "Gol yemene gerek yok, para almışsınız. Parayı niye aldınız?" deyince cevap veremiyor. Parayı almadım diyemiyor, gol yemedim diyordu sadece. "Sen bunu hep yazıyorsun, ben seni mahkemeye vereceğim," dedi. Ben de "Vermezsen adam değilsin," dedim. Ağzını bozmaya yeltendi. "Bak telefon açıp ağzını bozarsan, ben de bozarım, yakışık almaz," dedim. Yine, "Seni mahkemeye vereceğim" dedi. Ben de, "Sana bir kıyak yapayım mı?" dedim. "Neymiş o kıyak?" dedi. "Necmi Ağabey'inle konuş, ondan sonra beni mahkemeye ver," dedim. Bu bir anda durdu, kem küm etti, "Ben Necmi Ağabey'le ne konuşacağım ki?" diye sordu. "Bak hâlâ kafan çalışmıyor," dedim. Telefonu kapattı."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!