banner2

Bir haftada ikinci Türkiye rekoru

Türkiye Sualtı Dalış Milli Takımı sporcusu Birgül Erken, bir hafta içinde ikinci Türkiye rekorunu kırdı.

Spor 22.07.2021, 18:45 22.07.2021, 18:55
Abone ol
Bir haftada ikinci Türkiye rekoru

Türkiye Sualtı Dalış Milli Takımı sporcusu Birgül Erken, ikinci Türkiye rekorunu kırdı. 

Bahama Adaları'nda devam eden 'Vartical Blue Serbest Dalış Dünya Kupası Yarışmaları'nda yer alan Erken, bir hafta içinde 2'nci Türkiye rekoruna imza attı.

İp destekli sabit ağırlık dalında rekor 77 metreyle milli sporcu Şahika Ercümen'e aitti. Birgül Erken rekoru 78 metreye çıkararak yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.

REKORUNU PARALİMPİK KIZ MİLLİ TAKIMA HEDİYE ETTİ

Milli sporcu Erken, rekorunu Tokyo Olimpiyatları'nda yarışacak olan 'Paralimpik Kız Milli Takımı'na armağan etti.
 

"Bir haftada iki Türkiye rekoru kırmanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyorum. İlk rekorumu 15 Temmuz günü kırarak, şehitlerimize armağan etmiştim. 2'nci rekorumu Tokyo Olimpiyatları'nda yarışacak olan Paralimpik Kız Milli Takımımıza armağan ediyorum. Buradan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, spora gönül veren iş insanlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Buraya sadece uçak biletimi alan bir sponsor desteği ile geldim. Diğer masraflarımı kendi olanaklarımla karşılıyorum. Zor koşullarda yarışarak bu rekorları kırdım. Bana destek verilirse, kimsenin şüphesi olmasın, yeni rekorlara imza atacağım. Öğretmen maaşımı buraya harcayarak, bu rekorların kırıldığının bilinmesini istiyorum. Devletimizden ve su altı tutkunu iş insanlarımızdan destek istiyorum" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!