Yandex Metrica

Sitede Ara

TRT ortak yapımı Pota filmine İspanya'dan ödül

TRT ortak yapımı Pota filmine İspanya'dan ödül

Ahmet Toklu'nun yazıp yönettiği Pota isimli film, İspanya'da 21. kez düzenlenen Cerdanya Film Festivali'nde en iyi filme verilen Sosyal Bakış Ödülü'nün sahibi oldu.

Sinema / Dizi

23.01.2024, 17:49

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, TRT ortak yapımı Pota isimli film İspanya'da düzenlenen 21. Cerdanya Film Festivali'nde en iyi filme verilen Sosyal Bakış Ödülü'ne layık görüldü. Yaşadıkları semtte basket potası kuran yoksul çocukların mücadelesine odaklanan film, sınıf farkı konusunu basketbol üzerinden işliyor. Filmin yapımcılığını Halil Kardaş üstleniyor.

Yönetmen Ahmet Toklu'nun ilk uzun metrajlı filmi olan Pota, dünya prömiyerini 51. Giffon, Film Festivali'nde yaptı aynı zamanda bu yıl Antalya Film Festivali'nde "Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü"nü kazandı. 

Pota2nın konusu şöyle: "Ahmet, Rusya'ya giden babası uzun zamandır para gönderemeyince, okul saatleri dışında, yaşadığı yoksul semtin yanındaki lüks ve güvenlikli sitedeki markette çalışmaya başlar. Ahmet, aşık olduğu Kezban'ın, bir gün okula basketbol eşyalarıyla gelen Erhan'a olan ilgisini görünce, basketbol oynamaya karar verir. Ama önemli bir sorun vardır. Semtlerinde basketbol oynayabilecekleri bir pota yoktur. Ahmet bu engeli ortadan kaldırmak için bir yol bulmaya çalışır."

TRT ORTAK YAPIMI POTA FİLMİ ÖDÜL

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading