Yandex Metrica

Sitede Ara

Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? İbrahim Fakih'i oynayan Murat Serezli kim, nereli, kaç yaşında?

Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? İbrahim Fakih'i oynayan Murat Serezli kim, nereli, kaç yaşında?

ATV'nin popüler dizisi Kuruluş Osman'a bir oyuncu daha katıldı. Ünlü oyuncu Murat Serezli, dizinin kadrosuna dahil oldu. Tecrübeli oyuncu, İbrahim Fakih karakterini canlandırıyor. Seyirciler ise Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? İbrahim Fakih'i oynayan Murat Serezli kim, nereli, kaç yaşında? gibi sorulara yanıt arıyor.

Sinema / Dizi

01.05.2024, 01:08

Çarşamba akşamalrı ATV'de seyircisiyle buluşan Kuruluş Osman dizisinde heyecan giderek artıyor. Yeni oyuncularla birlikte dizinin senaryosunda yapılan değişiklikler gözden kaçmıyor. Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı Kuruluş Osman'da İbrahim Fakih karakteri hakkında bilgiler araştırma konusu oldu. Peki, İbrahim Fakih'i oynayan Murat Serezli kim, nereli, kaç yaşında? İşte merak edilen detaylar...

Ünlü oyuncu Murat Serezli, Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. 

MURAT SEREZLİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Murat Serezli, Kuruluş Osman’da İbrahim Fakih karakterine hayat veriyor.

Esat Murat Serezli, 3 Ekim 1969'da dünyaya geldi. Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Tiyatro ve sinema sanatçıları Metin Serezli ve Nevra Serezli'nin oğludur. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünde okudu. Okul yıllarından itibaren 3D Animasyon, bilgisayar programcılığı, seslendirme ve yönetmenlik yaptı.

İBRAHİM FAKIH TARİHTE VAR MI?

Araştırmalara göre tarihte; Dursun Fakih, Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Bey'in devrinde yaşamış bir fakihtir. Birçok kaynakta Osman Gazi adına ilk hutbeyi okuyan, Osmanlı Devleti'nin ilk kadısı, imam-hatibi unvanını taşıyan kişi olduğu bildirilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading