banner2

Balkan Ninnisi dizisinde flaş değişiklik! 'Koşullar uygun değil' deyip diziye veda etti

TRT'in yeni dizisi Balkan Ninnisi ilk iki bölümüyle yaz dizileri arasında en iyi çıkış yapan dizi olmayı başardı. Salı akşamları ekrana gelen diziyle ilgili önemli bir değişiklik yaşandı.

Sinema / Dizi 30.06.2022, 23:20 30.06.2022, 23:39
Abone ol
Balkan Ninnisi dizisinde flaş değişiklik! 'Koşullar uygun değil' deyip diziye veda etti

Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Emre Bey ve Merih Öztürk'ün başrollerini paylaştığı TRT1 dizisi Balkan Ninnisi, geçtiğimiz haftalarda ilk bölümüyle seyirci karşısına çıktı. Üsküp'te çekilen ve Balkanlar'ın esintisini evlere getiren dizi, yaz sezonunun en iyi açılışlarından birini yaptı. 

Ancak diziyle ilgili flaş bir değişiklik haberi geldi. Dizinin ön hazırlık aşamasından beri projede yer alan yönetmen Doğan Ümit Karaca ayrılık kararı aldı. Karaca, yaptığı yazılı açıklamada ayrılık nedenini anlattı. 

AYRILIK KARARINI DETAYLI AÇIKLADI

Yönetmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Malumunuz mayıs ayı itibariyle başladığımız ve ilk bölümüyle yaz dizileri içinde de en iyi izlenme oranını yakalayan Balkan Ninnisi adlı dizi filmi kardeşim, arkadaşım Volkan Kapkın ile beraber kurduk ve yönettik. Bu proje için tüm ekibimiz de evlerini ve ailelerini Türkiye’de bıraktı ve Makedonya’ya geldi. Bu şahsi bir açıklama olduğu için sadece kendimle ilgili kısmını yazacağım.

Eşim ve 5,5 yaşındaki oğlum bu süre zarfında Türkiye’de kaldı ve Allah nasip ederse kısa bir süre sonra ikinci çocuğumuz dünyaya gelecek, baştaki planım ailemi de Üsküp’e getirmek iken buradaki koşulların buna uygun olmadığını ve ailemin burada huzur içinde yaşayamayacağını düşünerek, yapımcımız Uğur Bey’le de konuşarak önümüzdeki kurban bayramı itibariyle Türkiye’ye dönmek istediğimi belirttim.

Balkan Ninnisi’nin tüm ekip ve oyuncularına emeklerinden, gayretlerinden ve iyi niyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum, kendilerinden, kalan ve yeni gelecek olan tüm arkadaşlara güzel bir çalışma ortamı ve başarılar diliyorum. Balkanlarda bu ninniyi elimizden geldiğince güzel söylediğimizi düşünerek geri dönüyorum."

ELVEDA RUMELİ'NİN YÖNETMENİ GELİYOR

Balkan Ninnisi'nin yönetmen koltuğunda 5. bölümden itibaren Serdar Akar oturacak. Akar, daha önce yine Makedonya'da çekilen "Elveda Rumeli" dizisini yönetmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!