Yandex Metrica

Sitede Ara

Hindistan, Ermenistan ve Yunanistan'a yakınlaşıyor: Türk denizcilik şirketine yaptırım

Hindistan, Ermenistan ve Yunanistan'a yakınlaşıyor: Türk denizcilik şirketine yaptırım

Dağlık Karabağ geriliminde Ermenistan'ı, Ege Denizi'nde Türkiye'ye karşı Yunanistan'ı tercih eden Yeni Delhi hükümeti son olarak Hindistan'da gemi inşa projesi yürüten bir Türk firmasıyla olan sözleşmeyi iptal ederek Türkiye'ye karşı cephe aldığını bir kez daha yineledi.

Savunma

29.04.2024, 21:23

Ankara'nın Keşmir meselesinde Pakistan ile yakın ilişkileri sürerken Yeni Delhi, Yunanistan Milli Savunma Genelkurmay Başkanı'nı savaş üssünde ağırladı. Ege Denizi'nde Yunanistan'a karşı olumlu tavır alan Hindistan son olarak Hindistan'da gemi inşa projesi yürüten bir Türk firmasıyla olan sözleşmeyi iptal etti.

https://www.trhaber.com/savunma/hindistan-turkiyeyi-tehdit-etti-brahmos-fuzesinin-hedefinde-turk-savas-gemisi-var-h828349.html

KARGU, ALPAGU ve TOGAN'dan sonra sıra ölüm makinesi BOYGA'ya geldi: STM'nin büyük başarısı KARGU, ALPAGU ve TOGAN'dan sonra sıra ölüm makinesi BOYGA'ya geldi:... Haberi Görüntüle

HİNDİSTAN'IN KEŞMİR RAHATSIZLIĞI

Bağları Osmanlı İmparatorluğu'na kadar dayanan Türkiye-Pakistan ilişkileri Hindistan'ı rahatsız etti. Türkiye'nin Keşmir konusunda kendisini Pakistan'dan ayıramaması nedeniyle Ankara'ya tavır alan Yeni Delhi yönetimi, Atina'yı Türkiye'ye karşı ilmek ilmek işlemeye başladı.

Kendi sınıfında dünyanın en uzun menzilli silahı: SUNGUR Bayraktar TB2'den ateşlenecek Kendi sınıfında dünyanın en uzun menzilli silahı: SUNGUR Bayraktar TB2'den... Haberi Görüntüle

HİNDİSTAN YUNANİSTAN'I KIŞKIRTMA BAŞLADI

Türkiye-Hindistan ilişkileri son dönemlerin en düşük seviyesine gerilerken, Hindistan hükümeti bu fırsatı kaçırmadı. Türkiye'nin Ege Denizi sorununa burnunu sokan Yeni Delhi hükümeti, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası ilişkilerin olumlu havada seyrettiği Yunanistan'ı kışkırtmaya başladı.

Düşük faizli F-16 kredisi kafaları karıştırdı: Vazgeçirmek için her şeyi yaptılar Düşük faizli F-16 kredisi kafaları karıştırdı: Vazgeçirmek için her şeyi... Haberi Görüntüle

HİNDİSTAN, YUNANİSTAN, ERMENİSTAN İTTİFAKI

Türkiye'ye karşı tavrını net bir şekilde gösteren Hindistan hükümeti, Ankara'ya karşı tavrını anlaşmazlık içinde olduğu üç ülke olan Ermenistan, Kıbrıs ve Yunanistan'ın liderleriyle yakınlaşarak gösterdi. 

Öte yandan Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin 2019'da Türkiye ve Suudi Arabistan'ı ziyaret etmesi planlanıyordu. Ancak Türkiye ziyareti iptal edildi ve Başbakan sadece Suudi Arabistan'ı ziyaret ederek Ankara'ya Hindistan'ın diplomatik tercihleri ​​konusunda mesaj gönderdi.

SİHA ve dron sürüsüyle adalar kuşatması: Yunan basını 'Türkler de Çin ordusu gibi yapacak' diyor SİHA ve dron sürüsüyle adalar kuşatması: Yunan basını 'Türkler de... Haberi Görüntüle

TÜRK ŞİRKETİNE YAPTIRIM 

Hindistan'ın son hamlesi ise Hindustan Shipyard Limited'in (HSL), Hint Donanması'na beş destek gemisinden oluşan bir filo inşa etmek için Türk firmalarıyla yaptığı tüm anlaşmaları feshetmesi oldu.

Cihat Yaycı, Karadeniz'deki devasa kaynağa dikkat çekti, 3. Dünya Savaşı'nın merkez noktasını açıkladı Cihat Yaycı, Karadeniz'deki devasa kaynağa dikkat çekti, 3. Dünya Savaşı'nın... Haberi Görüntüle

YUNANİSTAN İLE SAVUNMA İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

Hindistan Başbakan Narendra Modi'nin 2023 yılında Yunanistan'a yaptığı ziyaret, iki ülke arasında iş birliği yolunu açtı. İki lider arasında savunma sektöründe yapılacak iş birlikleri konuşuldu.

Türkiye'yi hedef alacak her türlü silaha kapısını açan ve anlaşma imzalamak için can atan Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Şubat 2024'teki Hindistan ziyaretine karşılık verdi.

İngilizler 6. nesil uçaktan vazgeçiyor: Rusya ile savaşa gireceğiz, TEMPEST'in sırası mı! İngilizler 6. nesil uçaktan vazgeçiyor: Rusya ile savaşa gireceğiz, TEMPEST'in... Haberi Görüntüle

YUNAN BAKAN DİMİTRİOS'TAN HİNDİSTAN ZİYARETİ

Yunanistan Ulusal Savunma Genelkurmay Başkanı  General Dimitrios Choupis, Hindistan'a yaptığı ziyareti yeni tamamladı ve burada Hintli silah imalatçılarını, Hindistan Hava Kuvvetleri'nin savaş üslerini ve bir nakliye üssünü ziyaret etti. 

General Choupis ayrıca  Pune'daki Tata Advanced Systems Limited ve Bharat Forge'u da ziyaret etti. Kendisine TASL'ın ALS-50 başıboş mühimmatı / IVTOL 20 İHA, Ermenistan tarafından yakın zamanda satın alınan Gelişmiş Çekili Topçu Silah sistemleri ve Kalyani Forge'dan mühimmat hakkında bilgi verildi.

TEI Genel Müdürü TJ300'ü böyle anlattı: Yakıtı koyarsan füzeyi 2 bin kilometreye uçurur TEI Genel Müdürü TJ300'ü böyle anlattı: Yakıtı koyarsan füzeyi 2... Haberi Görüntüle

YUNAN MEDYASI ERKEN HAVAYA GİRDİ

Öte yandan konuyu haberleştiren Hindistan medyası, iki ülke arasında savunma iş birliğinin yakın zaman yapılacağını öngörürken, Yunan medyası erkenden havaya girdi.

Yunanistan medyasında yer alan haberde, Türkiye'nin Ege Denizi ve Girit Denizi'ndeki hain planlarına karşı koymak için “Hindistan'dan gerçekten stratejik bir silah”ın (BrahMos süpersonik seyir füzesi) temin edilmesi yönünde güçlenmeye başladı ifadeleri kullanıldı.

The Greek City Times, bir makalesinde şu ifadelere yer verdi;

“(Türkiye'nin kendisine ait saydığı ve Yunan devleti tarafından yasa dışı olarak işgal edilen) Doğu Ege adalarını, uzun menzilli ve Akdeniz'e kısa mesafeli olan Brahmos kara-deniz dizileriyle donatmak. Küçük Asya kıyı şeridi, özellikle Doğu Ege adalarına konuşlandırılan Yunan Brahmos kıyı savunma birliklerinin kitlesel atışlarından kaynaklanan füze doygunluğu koşullarında, Türk donanma gemilerinin radarlarında minimum tepki süresi anlamına gelecektir.”

Cihat Yaycı, Karadeniz'deki devasa kaynağa dikkat çekti, 3. Dünya Savaşı'nın merkez noktasını açıkladı Cihat Yaycı, Karadeniz'deki devasa kaynağa dikkat çekti, 3. Dünya Savaşı'nın... Haberi Görüntüle

HİNDİSTAN MEDYASINDA SKANDAL ANİMASYON

Yunan medyasında yüz bulan Hindistan medyası ise ise Türkiye'nin Mavi Vatan'daki varlığını tehdit eden skandal bir animasyon filmi yayınladı. Söz konusu animasyonda Ege Denizi'nde seyreden bir Türk gemisinin  BrahMos Füzesi ile vurulduğu görüldü.

 

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Savunma


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading