banner2

Depresyonu azaltıyor, obeziteye karşı koruyor! Sağlık üzerinde sayısız etkisi olan bu taşı herkes kullanmalı!

Ayrılık veya şans taşı olarak da bilinen oniks, genellikle siyah renkte karşımıza çıkan bir taş. Takı, mücevher ve süs eşyası yapımında yoğun olarak kullanılan oniks, sağlık için önemli faydalar barındırıyor. Kişinin stresini alan bu taş, bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılabiliyor.

Sağlık 27.10.2022, 11:45
Abone ol
Depresyonu azaltıyor, obeziteye karşı koruyor! Sağlık üzerinde sayısız etkisi olan bu taşı herkes kullanmalı!

Oniks taşı nedir? Oniks taşının faydaları nelerdir? Oniks taşı nerelerde kullanılır? İşte cevaplar...

İngilizce Onix olarak adlandırılan Oniks taşı, ülkemizde pek çok kişi tarafından sağlığa faydalarından dolayı kullanılıyor. 

Ayrılık ve Şans Taşı olarak da bilinen Oniks, genellikle siyah renkte olsa da yeşil, mavi, beyaz ve kırmızı tonlarıyla da karşımıza çıkabiliyor. Camsı bir parlaklığa sahip olan taş, takı, mücevher ve süs eşyası yapımında yoğun olarak kullanılıyor. 

DEPRESYONU AZALTIYOR

Oniks taşının faydaları saymakla bitmiyor. En bilinen etkisi, kişiye enerji vermesi ve stresi ortadan kaldırması. Bunun yanında kişide pozitif düşüncenin artmasını sağlıyor ve depresyonu azaltıcı etkileri var.

NAZARA KARŞI KORUYOR

Değerli doğal taşlardan olan oniks, kişinin kendine olan güvenini arttırıyor, nazara karşı koruyucu etki gösteriyor. 

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİYOR

Fiziksel yönde olumlu etkileri olan taş, obezite tedavisinde de kullanılıyor. Ayak rahatsızlıklarında tedavi edici etki gösteriyor. Kemik yapısı üzerinde de etkili.

İLİŞKİLERİ OLUMLU ETKİLİYOR

Zihin bulanıklığına iyi gelen taş, konsantrasyonun sağlanmasına da etki ediyor. Kadın erkek ilişkisinde denge sağlıyor ve ilişkiyi güçlendiriyor. 

Doğal taşların faydalarını göstermesi için takı olarak tercih edilmesi oldukça doğru bir tercih olacaktır. Çünkü çoğu değerli ve yarı değerli taşlar tene temas ettikleri takdirde fayda sağlar. Bunun dışında evinizi stres ve kötü enerjiye karşı korumak isterseniz bir parça oniks taşını evinizin bir köşesine koyabilirsiniz. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!