banner2

Bakan Koca'dan 'sahte doktor'la ilgili kritik açıklama: Müfettişler görevde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koca, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde ortaya çıkan "sahte doktor" vakasıyla ilgili açıklama yaparak, ''Müfettiş görevlendirdik, muhtemelen bir iki gün içinde olay daha net anlaşılmış olacak. '' dedi.

Sağlık 29.11.2022, 12:12 29.11.2022, 13:36
Abone ol
Bakan Koca'dan 'sahte doktor'la ilgili kritik açıklama: Müfettişler görevde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koca, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde ortaya çıkan "sahte doktor" vakasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİK'

Koca, "Müfettiş görevlendirdik, muhtemelen bir iki gün içinde olay daha net anlaşılmış olacak. Ona göre nasıl bir tedbir almamız gerektiği de netleşecek. Onu da zaten kamuoyuna duyuracağız. Göreve başlaması ve maaş alması gibi bir durum söz konusu değil. Buna bizim normalde 4 aylık bir zaman zarfında, bu bir tolerans veya durumu bilememe noktasına gelmememiz gerekiyordu. Bunun önlemini alacağız. Değilse herhangi bir kayıt söz konusu değil. Durum ortaya çıktığında gereken tedbir alınır. Burada bakanlığa sunulmuş herhangi bir evrak söz konusu değil. Sadece ilgili hastanede, ilgili uzman arkadaşa güven vererek, birtakım belgeler göstererek gözlemek maksatlı, eğitimine katkı amaçlı olan bir durum. Bu olmamalıydı. Ama bunu inceliyoruz, müfettişler görevde" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!