banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müjdeyi bugün açıklayacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC ziyareti öncesinde gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, müjdeyi bugün, KKTC parlamentosunda açıklayacağını ifade etti.

Politika 19.07.2021, 13:42 19.07.2021, 17:37
Abone ol

20 Temmuz törenlerine katılmak üzere az sonra Lefkoşa'ya hareket edeceğiz. Adadaki kardeşlerimizle birlikte çifte bayram yaşayacağız. Harekatla Rumlar'ın Kıbrıs Türklerine 1963'ten sonra yoğunlaşan mezalimi sona erdirmiştir. Lefkoşa'da bugün ayrıca Meclis'te tertiplenecek özel oturuma katılarak bir hitap gerçekleştireceğim. Ersin Tatar'la farklı alanlardaki projelerin açılışını gerçekleştireceğim.

Kıbrıs Türkü yarım asırdan fazla süredir eşitlik ve adalet mücadelesi veriyor. Sayın Tatar tarafından Cenevre'de sunulan öneri tarihi bir fırsattır. Kıbrıs Türk tarafı dünyaya kimin çözümden yana olduğunu göstermiştir. Kıbrıs'ta adil ve kalıcı gelecek arzu ede taraflara tarihi fırsatı değerlendirmeleri yönündeki çağrımı tekrarlıyorum. KKTC her türlü zorluğa rağmen kendi ayakları üzerinde duran bir devlettir. Türkiye ve Türk halkının her bir ferdi de Kıbrıs Türkünün yanında olmaya devam edecektir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ KKTC PARLAMENTOSUNDA AÇIKLAYACAK

Biraz sonra KKTC parlamentosunda yapacağım konuşmada inşallah orada açıklayacağım.

Eşit, egemen 2 devletli çözümden yanayız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!