banner2

Bay Kemal'in yüzüne söyledi: FETÖ'ye, PKK'ya karşıyım! Atatürk'e laf söyletmem! Menfaatçi değilim

Beklenen buluşma gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Merkezi'nde Muharrem İnce ile görüştü. İnce görüşme sonrası Kılıçdaroğlu'na mesaj niteliğinde ifadeler kullandı.

Politika 29.03.2023, 18:14 29.03.2023, 19:48
Abone ol

2018 yılında Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adaylığına göstermek zorunda kalırken "Gel bakalım Muharrem" diyerek onu herkesin önünde aşağılayan Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Memleket Partisi Genel Merkezi'nde İnce'yi ziyaret etti. 

Günlerdir merakla beklenen buluşma saat 17:00'da başladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu parti binası önünde samimi şekilde karşılayan İnce, eski genel başkanı ile bir süre kameralara poz verdikten sonra başbaşa görüşmeye geçti. 

ANLAŞTIKLARI TEK KONU: DEPREM BÖLGESİ

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ile İnce basın mensuplarının karşısına geçti. Görüşme çağrısına cevap verdiği için muhatabına teşekkür eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

"Çağrımıza yanıt verdiği için teşekkür ederim. Türkiye'nin pek çok sorununu görüştük. Sorunlara ilişkin hangi çözümleri üretmemiz gerektiğini konuştuk. Deprem bölgesinden ayrılanların yeniden memleketlerine dönmeleri için yasa teklifi vereceğiz. 

Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Bizi kabul ettiği için sayın genel başkana ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim." 

İNCE'DEN KAPI ÖNÜNDE ÜLTİMATOM 

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce ise adaylıktan çekilmeyeceğini belirterek Kılıçdaroğlu ile cumhurbaşkanlığı yarışında herhangi bir anlaşma yapmadığına ilişkin net mesajlar verdi. 

Terör örgütleri konusunda Kılıçdaroğlu'na ültimatom niteliğinde sözler sarf eden İnce şunları söyledi:

"Siyasette ittifaklar olmalıdır ama bu ittifaklar menfaat ittifakı değil ilke ittifakı olmalıdır. Bizim ilkelerimiz nettir; Atatürk'ü tartışmayız. FETÖ'ye, PKK'ya karşıyız. Kadın hakları konusunda geri adım atmayız. Biz mültecilerin geri gönderilmesi konusunda kararlıyız. Bu ilkelerden asla taviz vermeyiz. Ve inandığımız bir şey var: Bu Erdoğan gitmelidir. Ortak akla ve bilime inanmamaktadır. Bu ülkeyi yönetmemelidir. 

Sayın genel başkana geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. 

FETÖ'cü kaçaklar bize vurmaya devam ediyor, biz de onlarla Köroğlu gibi döne döne vuruşmaya devam edeceğiz."

İnce daha sonra Kılıcdaroğlu'nu şu sözlerle uğurladı: "Ayağınıza sağlık, hoşgeldiniz, güle güle..."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!