Yandex Metrica

Sitede Ara

Doblocu eniştelere kötü haber! Doblo'nun Türkiye'deki üretimi sona erdi! İşte yeni adresi

Doblocu eniştelere kötü haber! Doblo'nun Türkiye'deki üretimi sona erdi! İşte yeni adresi

Türkiye'de her türlü ihtiyacın altından kalkan ticari araç sınıfının gözbebeği Fiat Doblo sever vatandaşlara kötü haber duyuruldu. Uygun fiyatlı aracın Türkiye'de üretimi gelecek sene sona erecek.

Otomobil

09.05.2024, 23:16

İtalyan otomobil devi Fiat'ın Türkiye'de üretilen ticari modeli Doblo 2000 yılından beri Türkiye'de üretiliyordu. 

 Koç Holding'in Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOFAŞ) fabrikalarında 23 yıl boyunca tüm nesil ve kasa tipleriyle kesintisiz üretilen Doblo, Türkiye'de en çok satan araçlardan biri oldu.

DOBLO ÜRETİMİ SONA ERİYOR 

Shiftdelete'de yer alan habere göre, geçtiğimiz haftalarda Stellantis ile ortaklık yapan TOFAŞ, Cezayir'de yeni bir fabrika yatırımı yapıyor. Bu yatırımla düşük işçi maliyetleri ile daha uygun fiyatlı otomobiller üretilebilecek. Cezayir'de kurulması planlanan fabrikada ilk etapta 3 modelin üretilmesi planlanıyor.

DOBLO CEZAYİR'DE ÜRETİLECEK 

TOFAŞ'ın Doblo üretimini Cezayir'e kaydırma nedeni olarak Bursa'da Stellantis haklarını satın alınmasıyla birlikte üreteceği 5 yeni model gösteriliyor. TOFAŞ yeni üretim bantları açabilmek için Doblo üretimini kaydırmış olabilir. Böylece marka aynı anda birçok hafif ticariyi daha uygun maliyetlerle satabilecek. Bunun sonucu olarak Doblo artık Türkiye'de üretilmeyecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading