banner2

Araç sahiplerine müjde! MTV indirimi yolda

Araç sahiplerine müjde niteliğinde haberler geliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2022 yılı kapsamında yeniden değerleme oranının yüzde 36 olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce de yaptığı gibi yetkisini kullanarak Motorlu Taşıt Vergisi'nde oranı düşürebileceği ve bu yönde hazırlık yapıldığı öğrenildi. Bu da 1-3 yaş dahil tüm araçlarda MTV ödemelerinde indirim anlamına geliyor.

Otomobil 07.12.2021, 09:41 07.12.2021, 10:39
Abone ol
Araç sahiplerine müjde! MTV indirimi yolda

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2022 yılına ait yeniden değerleme oranını yüzde 36 olarak belirledi. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce de yaptığı gibi yetkisini kullanarak Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde (MTV) oranı bu yılda da aşağı indirebileceği, bu yönde bir hazırlık yapıldığı öğrenildi

MTV'DEKİ 2022'DEKİ ARTIŞ İLE İLGİLİ ÖZEL BİR UYGULAMA YAPILACAĞI KONUŞULUYOR

Sabah Gazetesi'nden Zübeyde Yalçın'ın aktardığı habere göre, Başkan Erdoğan'ın dar gelirli kesimlerin sıkıntılarını gidermek için attığı adımlara bir yenisinin eklenmesi bekleniyor.

AK Parti kulislerine göre daha önce de olduğu gibi MTV'deki 2022'deki artış ile ilgili özel bir uygulama yapılması yönünde bir çalışma yapıldığı, önümüzdeki günlerde karar verildiğinde konunun kamuoyu ile paylaşılacağı belirtiliyor.

MTV'DE YÜZDE 16'LIK BİR İNDİRİM GERÇEKLEŞEBİLİR

Yapılan çalışmaya göre Erdoğan, kendisine verilen yetkiyi kullanarak 2022 artışlarını yüzde 36 olarak tespit edilen yeniden değerleme oranlarından değil, enflasyona yakın bir rakam olarak açıklayacak. Enflasyonun yüzde 20'ler civarında olduğu düşünülürse vatandaş için yaklaşık yüzde 16'lık bir indirim olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!