Zirveye damga vurmuştu! Tarihi anı Cumhurbaşkanı Erdoğan anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ne katılan liderlerle bir araya gelmişti. Zirvede ortaya çıkan fotoğraf Türkiye'de gündeme oturdu. Başkan Erdoğan, zirveye damga vuran fotoğrafla ilgili ilk kez konuştu.

Gündem 17.09.2022, 17:22 17.09.2022, 17:23
Abone ol
Zirveye damga vurmuştu! Tarihi anı Cumhurbaşkanı Erdoğan anlattı

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in davetiyle ŞİÖ Zirvesi'ne özel konuk olarak katılmak üzere Semerkant'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ebedi Şehir Kompleksi’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmam Ali Rahman, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile bir araya gelmişti.

DÜNYANIN KONUŞTUĞU O FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Özbekistan ziyareti sonrasında gazetecilerle ilgili yaptığı söyleşide, zirveye damga vuran fotoğrafla ilgili soruya cevap verdi.

Gazeteci Ahmet Hakan'ın, ''Zirvede bir fotoğraf çıktı ortaya. Türkiye bu fotoğraf karesini konuşuyor. Fotoğraftan gördüğümüz, siz bir şeyler anlatıyorsunuz, diğer liderler de dinliyorlar. Hepsine birden hitap eder gibi bir haliniz vardı orada. Nasıl oluştu o kare ve ne anlatıyordunuz o anda?'' sorusuna Erdoğan, ''İlham Bey o koltuğu bana bıraktı, kendisi yandaki koltuğa geçti. Çoğu Rusça bildiği için tercüman da konuştuklarımızı Rusça’ya çeviriyordu. Oradaki sohbetimiz tabii hepsinin bayağı hoşuna gitti. Güzel bir anı oldu.'' diye cevap verdi.

ALTILI MASAYA GÖNDERME

Gazetecilerin 'O kare üzerine “Masa böyle kurulur” ya da “Diğer masadakiler dağılabilir” şeklinde yansımalar oldu, yorumlar yapıldı.'' sorusuna Erdoğan, Ama biliyorsunuz bizimki altı kişilik masa değil…' cevabını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!