banner2

Yüzyılın felaketine 'basit bir deprem' demişti! Kılıçdaroğlu'nun 2 yıl önce İzmir'deki sağanak yağışa sarfettiği sözler gündem oldu

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi için tüm dünya 'Asrın felaketi' yorumu yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu depremi siyasi bir argüman olarak görerek basite indirgemeye çalıştı ve Asrın felaketi' yorumunu 'algı operasyonu' olarak nitelendirdi. CHP Genel Başkanının 2 yıl önce İzmir'deki aşırı yağışlar için ise 'Tam bir afet' dediği sözler gündem oldu.

Gündem 20.02.2023, 18:51 20.02.2023, 18:59
Abone ol

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonra devlet milletle irlikte yaralarını sarmaya çalışıyor. 

11 ŞEHİR İÇİN BASİT BİR DEPREM  DEMİŞTİ

Deprem bölgesinde enkaz alanını ziyaret eden siyasilerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerle bir olan 11 şehir için 'Asrın felaketi' yorumunu kabul etmeyerek, 'algı operasyonu' olarak nitelendirmişti. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN AKLA ZİYAN SÖZLER

11 Şubat'ta Malatya'da açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "Asrın felaketi demek şu demektir, 'Asrın felaketiyle karşı karşıya kaldık. Biz asrın felaketi çaresiz kaldık. Sorunu çözemiyoruz.' Ya elin oğlu çözüyor da biz niye çözemiyoruz... Nasıl olur da bir algı operasyonuyla olayı çok fazla büyütüp sorumluluktan sıyrılmak, kurtulmak istiyorlar..." diye konuşmuştu.

İZMİR'DEKİ AŞIRI YAĞIŞ İÇİN 'TAM BİR AFET' DEMİŞTİ

Birden fazla ulusal, yerel ve uluslararası medya kuruluşuna hitaben bu açıklamayı yapan CHP liderinin 2 yıl önce İzmir'de çekilmiş bir videosu sosyal medyanın gündemindeydi. Kılıçdaroğlu, altyapı eksikliğinden ötürü kentin sırtına mali yük bindiren aşırı yağış için "Tam bir afet" dediği ortaya çıktı.

6 Şubat 2021 tarihinde İzmir'de yağışlardan etkilenmiş bölgeleri ziyaret eden Kılıçdaroğlu kendisine şikayette bulunan vatandaşa, "Yani bir yılda yağması gereken yağmur, 24 saatte yağınca her taraf göl olmuş... Yani tam bir afet... Ama varsa bir sorun, mutlaka çözelim" savunmasını yapmıştı.

HOLLANDA ÇÖZMÜŞ BİZ NEDEN ÇÖZEMİYORUZ?

Bir başka mağdur ise, Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'in altyapısına yatırım yapmasını isteyip Hollanda modelini öne sürmüş; ''Yurt dışına yıllarca gittim. 20 katı fazlası yağmur, kar yağıyor. Orada böyle şeyler yaşanmıyor. Cennet gibi Türkiye'miz neden bu halde. Hollanda'yı biliyorsunuz. Deniz yukarıda.. Onlar çözmüş biz neden çözemiyoruz. Biz de zeki insanlarız.." demişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!