banner2

Yunan vekilden küstah açıklama: Türkleri balıklara yem yapacağız

Yunanistan Yeni Sağ Partisi Genel Başkanı Failos Kranidiotis, sosyal medya hesabından Türkiye hakkında küstah bir açıklamada bulundu. Kranidiotis açıklamasında, 'Türkiye bize saldırırsa solcular onlarla beraber olacak. Ancak biz onları balıklara yem yapacağız' ifadelerine yer verdi.

Gündem 13.06.2022, 13:28 13.06.2022, 14:59
Abone ol
Yunan vekilden küstah açıklama: Türkleri balıklara yem yapacağız

Yunanistan'ın tarafsız olması gereken Ege Adaları silahlandırma çalışmaları devam ederken Türkiye tarafından da sert uyarılar yapılıyor. 

Gerilim giderek artarken, Yunanistan Yeni Sağ Partisi Genel Başkanı Failos Kranidiotis sosyal medya hesabından küstah bir açıklama yaptı. 

YUNAN VEKİLDEN KÜSTAH AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla 100 yıl önceki olayları unutmuşa benzeyen Kranidiotis, şu ifadeleri kullandı: 

Türkiye bize saldırırsa solcular onlarla beraber olacak. Ancak biz onları balıklara yem yapacağız.

'ÜSLER RUSYA'YA KARŞI DEĞİL TÜRKİYE'YE KARŞI KURULUYOR'

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Rusya'ya değil, Türkiye'ye karşı kuruluyor" dediği ABD üslerinin sayısı 4 yeni üssün kurulması ile 9'a çıktı. 

ABD en son Dedeağaç'a 2021 Temmuz'unda 400 tank ve zırhlı araç sevk etmişti. 

ABD ve AB'den güç alan Yunanistan son olarak Ege Denizi'ndeki adaları uluslararası anlaşmalara aykırı olarak silahlandırmaya başladı. 

100 YIL ÖNCE NELER OLMUŞTU? 

Ayrıca tarihte biraz geriye gidildiğinde görüleceği üzere 15 Mayıs 1919'da Batı Anadolu'ya başarısız bir işgal girişiminde bulunan Yunanistan 9 Eylül 1922'de İzmir'den geri çekilmek zorunda kalmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!