Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonrası Fahrettin Altun'dan kritik açıklama

Son dakika haberleri... Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonrası yazılı açıklama geldi. Türkiye'deki yabancı vakıfların faaliyetleri değerlendirildiği söylendi.

Gündem 11.08.2022, 18:34 11.08.2022, 18:46
Abone ol
Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonrası Fahrettin Altun'dan kritik açıklama

Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonrası yazılı açıklamada bulunan Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, Avrupa'daki ülkemiz aleyhtarı siyasi ve sosyal alerjinin çok derin tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa'nın etnik ve dini fanatizmini demokrasi, insan hakları, özgürlükler gibi kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir." dedi.

YURT DIŞINDA TÜRKİYE ALEYHİNDEKİ PROPAGANDALAR

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "Kurul üyeleri, yurt dışında ve özellikle de Avrupa'da Türkiye aleyhinde yürütülen propagandalar ile bunlara karşı alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunmuşlardır.

TERÖRLE MÜCADELE VE SIĞINMACILAR KONUSUNDA AVRUPA'NIN İKİ YÜZLÜ TUTUMU

Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle mücadele ve sığınmacı konularına, Avrupa'nın Türkiye'ye karşı sergilediği tutarsız, haksız, adaletsiz ve riyakâr tutuma işaret etmişlerdir.

AVRUPA'DAKİ VATANDAŞLARIN TALEPLERİ

Hak ve özgürlükler konusunda, hukuk devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize karşı tam tersi bir çirkeflik içindedir. Avrupa'daki vatandaşlarımızın en insani taleplerine bile sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri gibi at koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet iyi biliyoruz. Bize karşı öfkelerinin sebebi, toplumsal ve toprak bütünlüğünü bozdukları, devlet sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde de tekrarlayamamış olmalarıdır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!