banner2

Yılmaz Özdil'den CHP'ye sert sözler: Atatürk gelse partiden kovarlar!

Yakın zamanda Sözcü TV'den kovulan CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Yılmaz Özdil, CHP'ye sert sözlerle yüklendi. Özdil, CHP yönetimini hedef aldığı konuşmasında "Atatürk gelse partiden ihraç edecekler" dedi.

Gündem 31.03.2023, 22:55 31.03.2023, 23:32
Abone ol

CHP'ye yakınlığıyla tanınan ve Meral Akşener'in masayı terk etmesinden sonra ona yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle CHP yönetiminin direktifiyle Sözcü TV'deki görevinden kovulan Yılmaz Özdil, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na dönük zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Özdil yaptığı açıklamada, CHP yönetiminin parti içerisindeki Atatürkçü milletvekillerini tasfiye ettiğini ve hiçbirini partide barındırmadığını söyleyerek "Atatürk gelse partiden ihraç edecekler" ifadesini kullandı.

ATATÜRKÇÜ İSE PARTİDEN ATIYORLAR

Yılmaz Özdil'in Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimini eleştirdiği videoda, "Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?" ifadelerini kullandığı görülüyor.

Özellikle Atatürkçü ve onun izinden giden kişilerin partide barındırmadıklarını söyleyen Özdil şöyle konuştu:

"Bizim varlığı ile onur duyduğumuz, Cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkan, Kuvayi Milliye ruhundan olduğuna inandığımız, toplumda karşılığı bulunan bütün CHP milletvekillerini yok ettiler. Nasıl olacak? Ben dikkat ediyorum, adam Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!