banner2

Yaşlı adam yürüyemeyen eşi için bakın ne yaptı! Mucize...

Ordu'da yaşayan yaşlı adam yürüyemeyen eşi için marangozluğunu konuşturdu ve ahşaptan asansör icat etti.

Gündem 15.09.2021, 16:45
Abone ol
Yaşlı adam yürüyemeyen eşi için bakın ne yaptı! Mucize...

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Çaytepe Mahallesi’nde ikamet eden 68 yaşındaki Durdu Okur ile 67 yaşındaki Meryem Okur, 45 yıl önce aşık olup evlendi. Şeker hastalığı olan Meryem Okur’un bir süre ardından hastalığı ilerledi. Son yıllarda Alzheimer ile de büyük zorluklar yaşayan ve iki dizinde protez olan kadının ayağında da şeker hastalığı sebebiyle yaralar meydana geldi. 4 ay Mersin’deki bir hastanede tedavi altına alınan kadın, evinin merdivenlerini inemeyince 50 yıllık marangoz olan eşi sanatını konuşturarak, karısına ahşaptan motorlu asansör icat etti.

'OLMAZ DEDİLER AMA BEN YAPTIM'

Eşinin şeker hastalığı bulunan ve merdivenleri inemediği için çare bulmaya çalıştığını ifade eden Durdu Okur, “Eşim 40 senelik şeker hastası, bir yılı aşkında Alzheimer ile mücadele ediyor, beyninde yüzde 30 küçülme oldu. Şu anda kendisine de pek fazla sahip çıkamıyor, iki dizinde de protez var. Yaklaşık 6 ay önce ayağında şeker hastalığından dolayı yara çıktı. 4 ay boyunca Mersin’de hastanede tedavi gördü, şu anda da tedavisi sürüyor. Kendi kendine hareket edemeyen ve merdivenlerden dolayı dışarıya çıkamayan eşim için bir çare bulmak istedim” sözlerine yer verdi.

“Sonrasında evimin bir tarafından dışarıya kapı açıp asansör koymak istedim. Bazı ustalar ile görüştüm ancak benden 10 bin TL para istedi” diyen Okur, “Bu rakam bana çok geldiği için kendim ahşaptan yapmak istedim. Yaklaşık 25 yıllık akasya ağaçlarım vardı ve bu ağaçlar ile bu işi yapmaya karar verdim. 500 kilogram yük taşıyan motor kullandım ve asansörü yapmaya başladı. Çok şükür hedefime de ulaştım, çok da orijinal bir şekilde güzel oldu. Görenler de demir olduğunu zannediyorlar. ’Ahşaptan olmaz’ dediler ama benim yaptığım çok da güzel oldu” sözlerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!