banner2

Yangında büyük hasar almıştı: Balıklı Rum hastanesi kısa sürede eski günlerine kavuşacak

Geçtiğimiz günlerde çıkan yangında küle dönerek büyük hasar alan tarihi yapı Balıklı Rum hastanesinin onarımına başlandı. Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı yaptığı açıklamada, çalışmaların 3 il 6 ay arasında tamamlanacağını söyledi.

Gündem 08.08.2022, 09:58
Abone ol
Yangında büyük hasar almıştı: Balıklı Rum hastanesi kısa sürede eski günlerine kavuşacak

İstanbul'un tarihi binalarından biri olan Balıklı Rum Hastanesi Yaşlı Bakımevi Bölümü'nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangın büyük tahribata neden olmuştu.

'ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞACAK'

Binanın eski günlerine dönmesi için çalışmalar devam ediyor. Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Kostantin Yuvanidis "Binanın 3 ay ila 6 ay arasında tamamlanacağını düşünüyorum. Eski günlerine kavuşacak" dedi.

'HASTALAR SALI GÜNÜNE KADAR DÖNMÜŞ OLUR'

Zeytinburnu’nda bulunan Balıklı Rum Hastanesi’nin Yaşlı Bakımevi Bölümü’nde çıkan yangının ardından belediye ekiplerinin temizlik çalışmaları devam ediyor.

Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Kostantin Yuvanidis temizlik çalışmalarına başlandığını belirterek "5 gün veya bir hafta içerisinde çalışmalar tamamlanacak. Zeytinburnu Belediyesi çalışanları temizliğe devam edecek. Binanın 3 ay ila 6 ay arasında tamamlanacağını düşünüyorum. Eski günlerine kavuşacak. Hastaların durumu çok iyi peyder pey hastanenin boş yataklarına getiriyoruz salı gününe kadar hastalar geri dönmüş olur. Hasta yakınları her şeyle ilgileniyor" ifadelerini kullandı.

'VAKFIN  İHTİYARHANE BİNASINDA YANGIN ÇIKTI'

Balıklı Rum Hastanesi Genel Koordinatörü Selçuk Atay "Zeytinburnu Belediyesi ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Bir yanlış anlaşılma var. Vakfın ihtiyarhane binasında çıkan yangın hastane kısmı olarak algılandı. Hastanemizin içerisinde 8 bina var. Bu binanın sadece bir tanesi ihtiyarhane binamız. Alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı ve hastane binamız aktif ve hizmet veriyor" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!