banner2

Ümitcan Uygun'dan Aleyna Çakır'ın ölümüne ilişkin ifade: Evi bana aitti

Ankara'da meydana gelen olayda Ümitcan Uygun, Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili suçlamaları kabul etmezken ''Aleyna'nın yaşadığı ev bana aitti.'' şeklinde ifade verdi.

Gündem 15.10.2021, 16:57 15.10.2021, 17:01
Abone ol
Ümitcan Uygun'dan Aleyna Çakır'ın ölümüne ilişkin ifade: Evi bana aitti

Türkiye'nin gündemini aylarca meşgul eden ve kamuoyunda 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen'in, geçen yıl 3 Haziran'da, Keçiören'deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakıldı. Sema Esen, ölümünden yaklaşık 3 ay önce, 17 Nisan'da sosyal medyadaki canlı yayında kendisini darp eden Ümitcan Uygun'dan şikayetçi oldu. Bu soruşturma kapsamında, Ümitcan Uygun ve o sırada evde bulunan arkadaşı Enes Ö. hakkında, 'konut dokunulmazlığını ihlal' ve 'tehdit' suçlarından dava açıldı. 

DURUŞMAYA CEZAEVİNDEN KATILDI

Ümitcan Uygun'un, Ankara 17'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 'kasten öldürme' suçundan tutuklu bulunan Uygun, duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile cezaevinden bağlanırken, taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

'ALEYNA'NIN EVİ BANA AİTTİ'

Duruşmada savunma yapan Ümitcan Uygun, Sema Esen'in yaşadığı evin kendisine ait ve tüm faturalarının kendisi adına olduğunu söyleyerek, üzerine atılı suçları kabul etmedi. Ümitcan Uygun, "Biz Aleyna'yla birlikte yaşarken ağabeyi de bize misafir olarak geldi kaldı. Ağabeyinin yanında kız arkadaşı da vardı ve 10 gün misafir ettik onları. Aleyna’nın ailesiyle arası pek yoktu. Ben de aralarını düzeltmek için annesi ve ağabeyi ile konuşturup bunları barıştırdım" dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!