banner2

Teröristbaşından Kılıçdaroğlu'na övgü! 'Tutumu umut veriyor'

PKK terör örgütünün de desteklediği Altılı Masa'nın adayı Kılıçdaroğlu'na PKK'nın elebaşlarından olan Duran Kalkan da destek verdi. CHP liderinin tutumunun antifaşist çevrelere umut aşıladığını söyleyen Kalkan, CHP'ye de talimat verdi.

Gündem 19.03.2023, 10:34 19.03.2023, 11:38
Abone ol
Teröristbaşından Kılıçdaroğlu'na övgü! 'Tutumu umut veriyor'

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. Seçimler yaklaşırken siyaset arenasında heyecan da artıyor. Altılı Masa'nın aylarca süren toplantı ve krizlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkarma kararı aldı.

İTTİFAK KESİNLEŞTİ 

Altılı Masa'nın HDP ile yaptıkları ittifak flörtlerinin gölgesinde, HDP'den ittifakı resmiyete döken bir çıkış geldi. PKK'nın yayın organı Medya Haber'de konuşan HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, "Seçimler kesinlikle önemli. Her şeyden önce iktidarı hep birlikte devireceğiz. HDP ile, Emek Özgürlük ile, bu iktidara karşı var olan bütün ittifaklarla beraber devireceğiz" ifadelerini kullandı.

HDP SÜRECE ÖNCÜLÜK EDECEKMİŞ 

Sürece HDP'nin öncülük edeceğini dile getiren Temelli şunları dile getirdi:

Bu iktidarı devirdiğimiz gün bir son değil bir başlangıç olacak. Ondan sonraki sürecin inşasına HDP öncülük edecek. İttifaklar (CHP ve İYİ Parti) ile beraber hareket edeceğiz.

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN KILIÇDAROĞLU'NA ÖVGÜ 

Resmiyet kazanan Altılı Masa - HDP ittifakının gölgesinde Kandil'den Kılıçdaroğlu'nun tutumuna övgüler geldi.

PKK elebaşı Duran Kalkan, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutumunun antifaşist çevrelere umut aşıladığını itiraf etti.

Kalkan, "(Kılıçdaroğlu) Bir tutum alır gibi gözüküyor, bu durum biraz antifaşist çevrelerde umut yaratıyor ama nereye kadar gider belli değildir" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun tutumundan umutlanan Duran Kalkan, "CHP'de bu tutum ne kadar derinleşecek, diğerleri buna katılacak mı, katılmayacak mı, belirsizdirler. Eylemsizlik kararına ilişkin değişik siyasi partiler, kesimler herhangi bir şey yapmadılar, toplumsal kesimler, sendikalar, dernekler, hiç kimse çok oralı olmadı. Dış alanda, dış basına biraz yansıdı, çok ileri düzeyde olmadı ama orta düzeyde olumlu etki yaptı ama dış siyasi çevreler üzerinde de herhangi bir etkisi olmadı, basınla sınırlı kaldı" dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!