banner2

'Temiz paralı' Akın İpek ile Mustafa Özcan, Bay Kemal'i hamburger partisine bekliyor

Kılıçdaroğlu'nun temiz para bulmak için İngiltere'ye gittiğini duyan FETÖ'nün iki numarası Mustafa Özcan, ABD'den apartopar uçağa binip bu ülkeye geldi. Örgütün en önemli finansörü Akın İpek de zaten yıllardır Londra'da. CHP Lideri'nin bu ekiple buluşmak için hangi taktiği tercih edeceği merak konusu.

Gündem 03.11.2022, 11:50 03.11.2022, 20:29
Abone ol
'Temiz paralı' Akın İpek ile Mustafa Özcan, Bay Kemal'i hamburger partisine bekliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yakın ekibine haber vermeden 8 saat kayıplara karıştığı ABD ziyaretinin ardından bu kez İngiltere'nin başkenti Londra'da. 

İktidara gelmesi halinde Türkiye'de savunma sektörüne doğrudan yatırım yapmış Katar sermayesini 'bir hafta içinde kovacağını' vaat eden Kılıçdaroğlu, tepeden tırnağa Katar fonlarının izi bulunan İngiltere'ye 'temiz para bulmak için gittiğini' ileri sürdü. 

"Temiz parayı, temiz yatırımcıyı bulup ülkemize getireceğim. Bunun için Londra'dayım" diyen CHP Lideri, kendi ülkesinin ordu ve polisini uyuşturucu kaçakçılığı ile suçladıktan sonra İngiliz sokaklarında heyecanla turladı. 

FETÖ'NÜN İKİ NUMARASI APARTOPAR GELDİ

CHP yanlısı KRT TV yayınına Londra'dan bağlanan Kılıçdaroğlu, sunucu Savaş Kerimoğlu'nun 'kayıp 8 saat' sorusuna kızarak yayını terk etti ama bu konu daha uzun süre peşini bırakmayacak, hatta buna İngiltere gezisi de eklenecek gibi görünüyor. Çünkü CHP Lideri'nin Londra temaslarını haber alan FETÖ'nün iki numarası Mustafa Özcan, apartopar ABD'den ayrılarak İngiltere'ye geldi. 

Örgütün finans ayağındaki önemli isimlerinden Akın İpek, medya imamları Kerim Balcı ve Mustafa Yeşil'le birlikte diğer FETÖ firarileri Erhan Başyurt, Tarık Toros, Talip Büyük, Ali Çelik ve Turan Görüryılmaz 15 Temmuz darbe girişiminden buyana İngiltere'de bulunuyor. 

Darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün bulunduğunu kabul etmelerine rağmen İngiliz makamları Türkiye'nin iade taleplerine şimdiye dek olumlu bir cevap vermedi. Fetullah Gülen hakkında konuşurken "Bir gülüşüne tüm servetimi feda ederim" diyen Akın İpek, Koza-İpek Grubu'na el konulmadan önce milyarlarca dolar parayı İngiltere'ye transfer etmişti.

BU KEZ HANGİ TAKTİĞİ DENEYECEK?

New York-Pensilvanya-Washington hattında uçağı değil karayolunu tercih eden ve 8 saat boyunca kayıplara karışan Kılıçdaroğlu, ısrarlı sorular karşısında "Yolda hamburger yedim" demek zorunda kalmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise CHP Lideri'nin hamburgeri bahane edip FETÖ'cülerle buluştuğunu defaatle söylemişti.

Şimdi İngiltere'de bulunan Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün iki numarası Mustafa Özcan başta olmak üzere diğer örgüt üyeleriyle ne şekilde buluşacağı merak konusu haline geldi. Gizemli 8 saatin ardından ikinci bir kaybolma vakası çok dikkat çekeceği için Kılıçdaroğlu'nun bu kez farklı bir taktik deneyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. 

Kılıçdaroğlu 2 Kasım 2021 tarihli CHP grup toplantısında, Fetullahçı Terör Örgütü üyelerine 'darbeci' dediği konuşma kaydını Youtube'dan sildirmiş, sonrasında da ağzından bir kez bile FETÖ ifadesi çıkmamıştı. CHP Lideri 15 Temmuz'un yıldönümünde bile 'FETÖ' diyemedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!