Tahıl anlaşmasıyla yola çıkmıştı! MSB duyurdu: Denetim başarıyla tamamlandı!

Ukrayna'dan İrlanda'ya 33 bin ton mısır taşıyan ve İstanbul'un kuzeyinde demirleyen "Navi-Star" isimli gemide denetim faaliyeti tamamlandı. Açıklamada, denetimi tamamlanan geminin seyrine devam edeceği bildirildi.

Gündem 06.08.2022, 22:19
Tahıl anlaşmasıyla yola çıkmıştı! MSB duyurdu: Denetim başarıyla tamamlandı!

Milli Savunma Bakanlığı: Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından, İstanbul'un kuzeyinde demirleyen ve Ukrayna'dan İrlanda'ya 33 bin ton mısır taşıyan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemide denetim faaliyeti başarıyla tamamlandı. 

Ukrayna'dan İrlanda'ya 33 bin ton mısır taşıyan ve İstanbul'un kuzeyinde demirleyen "Navi-Star" isimli gemide denetim faaliyeti tamamlandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından, İstanbul'un kuzeyinde demirleyen ve Ukrayna'dan İrlanda'ya 33 bin ton mısır taşıyan Panama bayraklı "Navi-Star" isimli gemide denetim faaliyetinin başarıyla tamamlandığı belirtildi.

Tahıl sevkiyatı anlaşması çerçevesinde Odesa'dan hareket eden 33 ton mısır yüklü ikinci gemi "Navıstar" İstanbul Boğazı açıklarına ulaştı. Gemi; BM, Rusya, Ukrayna ve Türkiye'den heyetler tarafından yapılan denetim sonunda yoluna devam edecek.

5 GEMİLİK PLANLAMA YAPILDI 

5 gemiyi kapsayan bir planlama yapıldığı açıklayan Milli Savunma Bakanlığı'ndan "Milli Savunma BakanI Hulusi Akar'ın temasları ve İstanbul'daki Müşterek Koordinasyon Merkezindeki yoğun çalışma ve koordinasyon sonucunda; Yarın 1'i Odessa'dan, 3'ü Çernomorsk'tan olmak üzere 4 geminin Ukrayna limanlarından çıkışı,1 boş geminin ise Ukrayna limanlarına girişi planlanmıştır. Sevkiyatlar için hazırlık ve koordinelere devam edilmektedir." denildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!