banner2

Son dakika! YÖK Başkanı 'Vakti geldi' diyerek duyurdu! Yüz yüze eğitimde yeni gelişme

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar milyonlarca üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Yeni akademik yılda eğitim şeklinin nasıl olacağına dair konuşan Özvar, pandemi koşulları olmazsa yüz yüze eğitime tekrar geçileceğini belirtti.

Gündem 10.06.2022, 12:07 10.06.2022, 12:32
Abone ol
Son dakika! YÖK Başkanı 'Vakti geldi' diyerek duyurdu! Yüz yüze eğitimde yeni gelişme

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yaptığı açıklamada yeni akademik yılda sağlık koşullarında yeni bir değişim olmazsa yüzyüze eğitime geçileceğini açıkladı. 

'VAKTİ GELDİ'

Özvar açıklamasında, "YÖK olarak, değerli rektörlerimizle birlikte yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim" sözlerini kullandı.

Yeni dönemde pandemiden bağımsız bir şekilde yeni akademik yıl açılışına kavuşacaklarını ifade eden Özvar, "Çok şükür uzun sayılabilecek bir salgın dönemi sonrasında, 2022-2023 yeni akademik yılına yaklaşıyoruz. Artık finaller üniversitelerimizde başlamış vaziyette ya da başlamak üzere. Bir kısmında bittiğini artık bütünleme sınavlarının başladığını biliyorum. Tabi yeni akademik dönem önümüzde, eskisini arkamızda bırakacağız. Yeni döneme eğer sağlık koşullarında herhangi bir değişme olmazsa, inşallah eskisi gibi, salgından ari, pandemiden bağımsız bir şekilde yeni akademik yıl açılışına kavuşacağız. Üniversiteler olarak akademik yıl başlamadan önce gerek üniversiteler gerekse YÖK olarak bu konuda tedbirler almaya başladı. YÖK olarak, değerli rektörlerimizle birlikte yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim. Önümüzdeki dönemden itibaren inşallah, yüz yüze eğitim son içinde bulunduğumuz dönemde olduğu gibi yüz yüze ile eğitim öğretime başlayacağız" diye konuştu. 

'DERSLİKLERDE BİR ARAYA GELECEĞİZ'

Online veya dijital eğitim öğretim imkanlarından da istifade etmeye devam edeceklerini kaydeden Özvar, "Uzun bir aradan sonra, yüksek öğretim kurumlarımızda, üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir araya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!