Yandex Metrica

Son dakika... Bakan Uraloğlu'ndan Marmara Denizi'nde batan kargo gemisiyle ilgili açıklama!

Son dakika... Bakan Uraloğlu'ndan Marmara Denizi'nde batan kargo gemisiyle ilgili açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Marmara'da su alarak batan 59 metre boyundaki kargo gemisine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Uraloğlu, henüz herhangi bir bulguya rastlanmadığını belirtti.  

Gündem

16.02.2024, 18:10

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yerli ve Milli Araç Üstü Sinyalizasyon Ekipmanı Temini Töreni'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmasında Marmara'da su alarak batan kargı gemisiyle ilgiki açıklamada bulunan Uraloğlu, "Batuhan A isimli gemi, son durumuna bakacak olacak TCSG-313 botu bölgeye ulaşmış olup, bölgede gemiye dair bir bulguya rastlanmamıştır. Arama-kurtarma faaliyetleri yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ümidimiz mürettebatımıza sağ salim ulaşılması noktasındadır."dedi. 

Son dakika: Bakan Yerlikaya duyurdu: İçişleri Bakanlığı'na personel alımı yapılacak! İşte aranan şartlar... Son dakika: Bakan Yerlikaya duyurdu: İçişleri Bakanlığı'na personel alımı yapılacak!... Haberi Görüntüle

"ACİL DURUM SİNYALİ GELDİ"

Uraloğlu, bölgedeki son duruma ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Marmara Denizinde İmralı Adasının güney batısında 59 metrelik ve 6 mürettebatın bulunduğu Batuhan A isimli kuruyük gemisinden 06.32'de bakanlığımız sistemlerine acil durum sinyali gelmiştir.

Pendik'te AK Parti sütununun kesildiği kesik oy pusulaları tespit edildi, tutanak tutuldu Pendik'te AK Parti sütununun kesildiği kesik oy pusulaları tespit edildi,... Haberi Görüntüle

"SABAH SAATLERİNDE GEMİDEN SİNYAL KESİLDİ"

Söz konusu gemi, dün akşam saat 20:00 sularında Marmara Adasından Gemlik’e Dolamit madeni yüklü olarak seyre başlamıştır. Bölgeye derhal Kıyı Emniyeti genel Müdürlüğümüz ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın deniz ve hava unsurları yönlendirilmiştir. Bölgedeki gemilere Türk Radyo aracılığı ile çağrılar yapılmıştır.

Saat 07.12 itibarı Batuhan A isimli gemiden alınan AIS sinyal kesilmiştir. Batuhan A isimli geminin çağrılara cevap verememesi nedeniyle, Arama Kurtarma Yönetmeliğinin (c) bendine göre "Tehlike safhası" ilan edilmiştir .Arama ve Kurtarma Faaliyetleri tüm ilgili unsurlarca devam etmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'teki iftar programında milletvekilleriyle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'teki iftar programında milletvekilleriyle bir araya geldi Haberi Görüntüle

"GEMİYE DAİR BULGUYA RASTLANMADI"

Batuhan A isimli gemi, son durumuna bakacak olacak TCSG-313 botu bölgeye ulaşmış olup, bölgede gemiye dair bir bulguya rastlanmamıştır. Arama-kurtarma faaliyetleri yoğun bir şekilde devam etmektedir. Ümidimiz mürettebatımıza sağ salim ulaşılması noktasındadır.

Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak? Meteorolojiden o illere sağanak yağış uyarısı geldi! İşte 11 Nisan Çarşamba il il hava durumu... Bayramın ikinci günü hava nasıl olacak? Meteorolojiden o illere sağanak... Haberi Görüntüle

"ÇALIŞMALAR YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"

6 kişilik bir mürettebatımız söz konusu. Sahil güvenlik komutanlığı botu orada bir can salına ulaştı. Muhtemelen geminin batması sırasında otomatik olarak açılmış ve deniz yüzeyinde tespit edilmiştir. Yoğun bir şekilde arama-kurtarma çalışmalarına devam ediyoruz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading