Son dakika: AK Parti'den CHP'ye Kaftancıoğlu tepkisi! 'Siyasetin namusuna kastediyor'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun il başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sert tepki gösterdi.

Gündem 14.08.2022, 11:03 14.08.2022, 11:26
Abone ol
Son dakika: AK Parti'den CHP'ye Kaftancıoğlu tepkisi! 'Siyasetin namusuna kastediyor'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığu çirkin çıkışla ilgili sert tepki gösteren bir açıklamada bulundu. 

'SİYASETİN NAMUSUNA KASTEDİYOR'

Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Siyasetin namusuna kastediyor' ifadelerini kullanarak şu sözleri kaydetti: 

Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı 'diktatör' diyerek hedef almış. Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Aynı zamanda milli iradeyi hedef alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur. Yassıada diliyle hitap etmek demokratik siyasetin namusuna kastetmektir.

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA HAKARET EDİYORLAR

Kaftancıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'diktatör' demesine sert tepki gösteren Çelik şu sözleri kaydetti: 

Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı "diktatör" diyerek hedef almış. Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Aynı zamanda milli iradeyi hedef alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur. Yassıada zihniyetine yaslanarak sözde demokrat görünmeye çalışanların bu süreçlere ilkesel değil keyfi yaklaştıkları ortadadır.

'CHP CUMHURBAŞKANINA SAYGISIZLIĞA KARŞI TAVIR ALMALI'

CHP'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına karşı olan saygısızlığa tavır alması gerektiğini ifade eden Çelik şu ifadelere yer verdi: 

CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük, milli iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıldönümünde bir kere daha ilan ediyoruz ki, millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi milli iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı korumaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!