Son dakika: 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalanan Bilecik Belediye Başkanı Danışmanı tutuklandı

Son dakika haberleri... CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı, bir AVM’nin işlemlerini takip etmek için istediği 330 bin doların 200 bin dolarını belediyede bulunan ofisinde nakit olarak alırken suçüstü yakalanmıştı. Polisteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Gündem 20.01.2022, 20:57 21.01.2022, 00:43
Abone ol
Son dakika: 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalanan Bilecik Belediye Başkanı Danışmanı tutuklandı

SABAH’ın haberine göre; Bilecik Belediyesi Başkanı Semih Şahin'in danışmanı olan ve Belediye iştiraklarından Kayı A.Ş isimli firmanın Yönetim Kurulu başkanlığını yapan Selçuk Erdağı, bina ruhsatı almak isteyen bir kişiden ruhsat bedeli için 400 bin lira, yapımı devam eden ve tahmini 42 milyon lira bedel belirlenecek olan AVM’nin işlemlerini takip etmek için başka bir kişiden ise 5 milyon lira istedi.

330 BİN DOLARA ANLAŞTI

Erdağı'nın kendisinden AVM'nin işlemlerini takip etme maksatlı 200 bin dolar nakit, 130 bin dolarda senet olmak üzere anlaşmaya varıldığı belirten mağdur, polise ihbarda bulundu. Bilecik KOM Şubesi ekipleri para alışverişinin şüphelinin Bilecik Belediyesindeki ofisinde gerçekleşeceğini öğrenince operasyon için düğmeye bastı.

BELEDİYEDE RÜŞVETE SUÇÜSTÜ

Yapılan operasyonda Selçuk Erdağı, belediyede bulunan odasında rüşvet alırken yakalandı. Erdağı gözaltına alınırken, daha önceden seri numarası alınmış 200 bin dolara da belediyedeki operasyonda el konuldu.

KOM Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan Selçuk Erdağı, sevk edildiği nöbetçi mahkemece "rüşvet" suçundan tutuklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!