banner2

Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruldu! Resmi Gazete'de yayımlandı

Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruluşuna ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğü ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Vakfın kuruluş amaçları arasında Erdoğan'a görevi sırasında tevdi edilen eşyalardan uygun görülenlerin sergileneceği müze ile eğitime katkı amacıyla kütüphane kurulması da yer aldı.

Gündem 31.05.2023, 09:05 31.05.2023, 09:19
Abone ol
Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruldu! Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına vakıf kuruldu. Kuruluşa ilişkin Vakıflar Genel Müdürlüğü ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

VAKFIN MAL VARLIĞI NE KADAR?

Vakfın mal varlığının 120 bin lira olduğu bildirilen ilanda, "Vakfın sona ermesi halinde tasfiyesinden arta kalan mal varlığı, kurucular kurulunun uygun göreceği bir vakıf veya kamu kurumuna devredilir." hükmü yer aldı.

YÖNETİMDE KİMLER VAR?

İstanbul'da kurulan vakfın yönetim kurulunda Necmeddin Bilal Erdoğan, Vedat Demiröz, Mehmet Tevfik Göksu, Esra Albayrak, Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Hüseyin Aydın, Ahmet Özel, Nuri Aksu yer aldı.

CUMHURBAŞKANI ADINA MÜZE VE KÜTÜPHANE AÇILACAK

Vakfın amacı ise şu ifadelerle tanımlandı;

"İstanbul ilinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsına ait veya görevi sırasında kendisine tevdi edilen eşyalardan uygun görülenlerin sergileneceği Recep Tayyip Erdoğan Müzesi ve toplumun eğitim ve kültür seviyesinin yükseltilmesi ile eğitim ve araştırma çalışmalarına katkı sağlanması amacıyla Recep Tayyip Erdoğan Kütüphanesi kurmak, ayrıca bilimsel, kültürel ve sanatsal programlar ile sergiler düzenlemektir." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!