Yandex Metrica

Sitede Ara

Steinmeier'e Türkiye'de bir şok daha: Siyonist İsrail, işbirlikçi Almanya

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkesinin İsrail'e desteği nedeniyle Ankara'da protesto edildi. Toplanan kalabalık "Siyonist İsrail, işbirlikçi Almanya" sloganları attı.

Gündem

25.04.2024, 22:52

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, ülkesinin İsrail'e verdiği destekten dolayı Türkiye'de proteso edilmeye devam ediyor.

Dün İstanbul'da protesto edilen Steinmeier için "Katil Almanya Türkiye'den defol" ve "Soykırım suçlusu katil Almanya" sloganları atılmıştı. Alman lider bugün de Ankara'da protesto edildi.

Finansal okuryazarlık müfredata ne zaman eklenecek? Finansal okuryazarlık müfredata ne zaman eklenecek? Haberi Görüntüle

''SİYONİST İSRAİL İŞBİRLİKÇİ ALMANYA''

Ankara Filistin Dayanışma Platformu öncülüğünde bir araya gelen gruptakiler, Steinmeier'in ziyaret edeceği Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi yakınında toplandı. Plafform görevlileri, Steinmeier'in geçtiği esnada konvoyu yuhaladı. Toplanan kalabalık "Siyonist İsrail, işbirlikçi Almanya" sloganları attı.

2024 Kızılay vekaletle kurban kesim fiyatı ne kadar? Kızılay yurt içi yurt dışı kurban kesim bedeli kaç para? 2024 Kızılay vekaletle kurban kesim fiyatı ne kadar? Kızılay yurt... Haberi Görüntüle

DERS ALMAYAN ALMANYA, İSRAİL'İ DESTEKLİYOR

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Nevzat Öylek, daha sonra platform adına basın açıklaması yaptı. Ankara İl Başkanı Nevzat Öylek, dünyanın Almanya'dan 20. yüzyılda imza attığı Holokost ve Namibya soykırımlarıyla yüzleşmesini ve ders almasını beklerken, Almanya'nın bugün savaş suçuna ve soykırıma imza atan İsrail'i desteklediğini belirtti.

Sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi: Adana ve Hatay sular içinde kaldı! Sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi: Adana ve Hatay sular... Haberi Görüntüle

''İSRAİL BÜYÜK TEHDİT VE TEHLİKEDİR''

"Yahudilere karşı işlediğiniz soykırım suçunu unutturmanızın yolu, katil İsrail'i desteklemek değil, karşı çıkmaktır" diyen Öylek, şu ifadeleri kullandı;

"İsrail, dünya ve insanlık için tarif edilmesi mümkün olmayan büyük bir tehdit ve tehlikedir. Avrupa halkları bunu gördü ve İsrail'e destek veren yönetimlerine tepki gösteriyor, protesto gösterileri yapıyorlar. Vicdan sahibi Almanya vatandaşları da vergileriyle masum insanların öldürülmesini, soykırımcı bir ülkenin desteklenmesini istemiyorlar. Nitekim Almanya'da yapılan protestolar da bunu gösteriyor."

CHP, DEM Partsi'ni örnek aldı: Türk Bayrağı Anıtı yerinden söküldü! CHP, DEM Partsi'ni örnek aldı: Türk Bayrağı Anıtı yerinden söküldü! Haberi Görüntüle

''ALMANYA'NIN ALNINDA KARA BİR LEKE OLARAK KALACAK''

Öylek, Almanya'nın bugüne kadar duruşuyla uluslararası hukuk, savaş hukuku ve insan hakları hukukuna aykırı davranan İsrail'i destekleyerek suça ortak olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı Steinmeier ve Alman hükümet yetkilileri, Almanya'nın alnında kara bir leke olarak kalacak olan bu politikalardan vazgeçmelidirler. Almanya da tıpkı İrlanda, Malta ve Slovenya, İspanya, Brezilya, Şili ve Güney Afrika Cumhuriyeti gibi halkı Müslüman olmasa da vicdan sahibi olmanın gereğini yapan ülkelerin safında yerini almalıdır." dedi.

İsrail ve Almanya aleyhine slogan atan grup, Steinmeier'in Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden ayrılmasından sonra dağıldı.


Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading