banner2

Özgür Özel'den dikkat çeken açıklama: Adayımız kesin Kemal Kılıçdaroğludur demiyoruz

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında adaylık konusuna değinirken ''Biz Kemal Bey’in aday olmasını isteriz, Ekrem Bey de bunu ister fakat kesin adayımız Kılıçdaroğlu değil." şeklinde açıklama yaptı.

Gündem 21.09.2022, 14:18 21.09.2022, 14:48
Abone ol
Özgür Özel'den dikkat çeken açıklama: Adayımız kesin Kemal Kılıçdaroğludur demiyoruz

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Halk TV’de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ın konuğu oldu. Adaylık konusu ve altılı masayı değerlendiren Özgür Özel'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

''Malumun ilamı başka bir şey değil.'' diyen Özel, ''İmamoğlu, CHP ilçe başkanlığından geliyor. Geldiğimiz noktada, CHP için Özgür Özel ne kadar heyecan duyuyorsa o da o kadar heyecan duyuyor. Bize sorarsanız biz aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu isteriz. Çünkü bir parti yürütmenin başına genel başkanını getirirse iktidar olursunuz ama bugün ittifak siyasetine bir ihtiyaç var. Seçmen sandığa giderken bir kucaklaşmaya, birleşmeye oy verecek. Yüzde 60'ın belki yüzde 70'in üstünde bir onayla gelecek bir Cumhuriyet iktidarından bahsediyoruz. Ekrem beyin de gönlünde, ilk günden beri bu ittifaka gönül, gayret veren, her türlü fedakarlığı gösteren genel başkanımızın 6'lı masadan aday olarak çıkmasını ister. Bunu dile getiriyor.'' ifadelerini kullandı.

''ADAYIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU'DUR DEMİYORUZ''

Adaylık konusuna değinen Özgür Özel, ''Bize sorarsanız biz aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu isteriz. Çünkü bir parti Türkiye'nin siyasal rejiminde yürütmenin başına genel başkanını getirirse iktidar olur. Yürütmenin başını belirlersiniz ama iktidar olmazsınız. Genel Başkanınız ordaysa iktidar olursunuz. Genel başkanımızın bize çizdiği bir çerçeve var. '6'lı masanın tam mutabakatı' ve '13'üncü cumhurbaşkanı altılı masadan' diye. 'Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur kesin', böyle birşey demiyoruz. '6'lı masa gösterirse onur duyarım' demişti genel başkanımız, o noktadayız. 6'lı masadan kesin karar çıkana kadar pozisyonumuzu koruyoruz.'' dedi.

Bilindiği üzere İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in adaylık için gönlünden geçen isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da adaylık için bir hayli hevesli. Hatta kulislerde konuşulan İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu'nun arasının bozuk olduğu yönünde. Kemal Kılıçdaroğlu da bulunduğu her platformda Cumhurbaşkanlığı adaylığı için yeşil ışık yakıyor. Özgür Özel'in dikkat çeken adaylık çıkışı ''CHP'de kavgaa büyük'' yorumlarına neden oldu.

''ELAZIĞ'A BAKANLIK VERECEĞİM''

CHP'li Gürsel Tekin'in ''HDP'ye bakanlık verilebilir'' sözleri siyasette tartışma konusu olurken CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ'da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; ''Elazığlıların bir özelliği var. Koşulsuz bir şekilde iktidar partisine destek verdiler. Son seçimlerde biz bir milletevikili çıkardık. İktidara bu kadar destek veren bütün belediye başkanlılarını bir şekliyle alan bir iktidar 20 yılda Elazığ'a tek bakanlık bile vermedi. Bay Kemal'in sözüdür. Allah nasip ederse Elazığlıların da oyuyla iktidar olursak Elazığ'a bir bakanlık vereceğim.'' 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!