banner2

Muharrem İnce'den altılı masaya bombardıman: Çözüm falan ürettikleri yok milleti oyalıyorlar

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Edirne'de 6'lı Masa'yı topa tuttu. İnce, "6'lı Masa'nın çözüm falan ürettikleri yok, milleti oyalıyorlar, kendilerine güvenleri yok, proje üretmiyorlar, iş olsun diye zamanı geçiriyorlar, doğrudan Erdoğan'a çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Gündem 02.12.2022, 16:26
Abone ol
Muharrem İnce'den altılı masaya bombardıman: Çözüm falan ürettikleri yok milleti oyalıyorlar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir otelde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin konuşurken altılı masayı yerden yere vurdu. Eski partisi CHP'nin şirazeden çıktığını belirten Muharrem İnce, altılı masayı yerden yere vurdu.

''MİLLETİ OYALIYORLAR''

6'lı masayı topa tutan Muharrem İnce, "Eşgüdüm kurulu oluşturacaklarmış, 6 genel başkandan oluşan, bu eşgüdüm kurulu cumhurbaşkanını yönetecekmiş. Ya siz böyle bir adam bulabilir misiniz? Aday yapacaklar, o aday 50+1 alacak, cumhurbaşkanı seçilecek, bu kişi sonra dönecek 6'lı masaya 'Arkadaşlar ben yönetemem, siz bana bir akıl verin, ben de yöneteyim.' diyecek. Siz o kadar güçlü adamsanız biriniz aday olun, kazanın. Demek ki siz kendinize güvenemiyorsunuz, 'Kazanamam.' diyorsunuz, o kişi sizi neden dinlesin, sizin emir eriniz mi, yaveriniz mi? Bir kişiyi buldular aday yaptılar, sonra o kişinin kafası basmayacak, 6'lı Masa buna talimat verecek 'Haydi cumhurbaşkanı, şöyle yap, böyle yap.' Böyle bir şey olamaz. Peki 6'lı Masa'da oturanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olacaklarsa cumhurbaşkanı, yardımcılarından mı talimat alacak, 6'lı Masa'da oturanlar milletvekili olacaksa cumhurbaşkanı, yasamanın üyesi olan milletvekilinden talimat alır mı? 6'lı Masa'nın çözüm falan ürettikleri yok, milleti oyalıyorlar, kendilerine güvenleri yok, proje üretmiyorlar, iş olsun diye zamanı geçiriyorlar, doğrudan Erdoğan'a çalışıyorlar."

CHP'YE TEPKİ: ŞİRAZEDEN ÇIKTI

Eski partisi CHP'nin yönetimiyle problem yaşadığını dile getiren Muharrem İnce, "Problemim tepedeki yöneticilerle... Son yıllarda şirazeden çıktı, rayından çıktı." dedi.

''CHP ÇİZGİSİNDE OLAN DANIŞMAN YOK''

Muharrem İnce, "Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel'in danışmanlarından Jeremy Rifkin'in CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olduğu" yönündeki soruya şu şekilde yanıt verdi; "Sayın Kılıçdaroğlu'nda ithal danışman bir tane değil ya çok var yani, CHP çizgisinde olmayıp orada danışmanlık yapan o kadar çok var ki, CHP çizgisinde olan danışman yok desem yeridir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!