banner2

MİT PKK'yı şizofrene çevirdi! Toplu infazlar başladı: Duran Kalkan herkesi MİT ajanı sanıyor

Milli İstihbarat Teşkilati ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK terör örgütüne üst üste vurduğu darbeler örgütte büyük bir korku ve panik yarattı. Örgütün elebaşı Duran Kalkan MİT ajanı olduğunu sandığı 61 kişiyi infaz etti, 2 bin kişiyi alıkoydu. Teröristbaşının bu şizofrenik hareketleri 'yemin operasyonu' ile başlamış durumda.

Gündem 03.08.2022, 12:03 03.08.2022, 12:03
Abone ol
MİT PKK'yı şizofrene çevirdi! Toplu infazlar başladı: Duran Kalkan herkesi MİT ajanı sanıyor

TSK ve MİT'in sınırötesinde başarılı operasyonları ve kritik isimleri imhası PKK terör örgütünde büyük bir infiale neden oldu. 

PKK'YI MİT KORKUSU SARDI: 61 KİŞİ İNFAZ EDİLDİ

Örgüt bu başarılı harekatlar neticesinde adeta şizofrene bağlamış durumda.  Haseke, Rakka, Deyrizor, Kamışlı, Menbiç, Yarubiye, Tabka ve Resülayn bölgelerinde 2 bini aşkın kişiyi MİT ajanı gerekçesi ile alıkoydu. Terör örgütü “Yemin Operasyonu” ismini verdiği süreçte 65 kişiyi öldürdü. 

ÖRGÜTÜN ÜST DÜZEY İSİMLERE İNFAZ EMRİNİ TERÖRİST BAŞI VERMİŞ

Yakınları alıkonulan yüzlerce kişi örgüt merkezlerine giderek kaçırılan aile fertlerinin bırakılmasını istedi. PKK’nın kaçırdığı kişilerden 16’sının da bölgede görev yapan gazeteci olduğu öğrenildi.

Örgütün üst düzey isimlerine yönelik toplu infaz ve alıkoyma emri ise 28 Temmuz günü PKK elebaşı Duran Kalkan tarafından verildi. Kandil’in Şahin Cilo ve Mahmut Hıdro’dan da savunma istediği öğrenildi.

İNFAZ EDİLENLER ARASINDA ÇOK SAYIDA ÜST DÜZEY GÖREVLİ VAR

PKK tarafından infaz edilenler arasında örgütün Suriye yapılanmasında görevli sözde istihbarat, askerî meclis ve yerel meclis görevlileri de bulunuyor.

PKK Suriye yapılanmasının sözde Suriye sözcüsü Ferhad Şami, Türk istihbaratının bölgede çok güçlü bir ağ kurduğunu ve bu yapıyı çökertme amaçlı operasyon başlattıklarını açıkladı. Örgütün yayın organı, bu açıklamanın ardından bir dizi itiraf videosu yayınladı. Hasekeli Kürt aktivist Muhammed Huso, olayın bir boyutu ile bölge halkı için sindirme ve güç gösterisine, diğer taraftan örgüt içi hesaplaşma ve infaza dönüştüğünü anlattı.

ÖLÜLER FIRAT NEHRİ'NE ATILMIŞ

Muhammed Huso, öldürülenler arasında 20 PKK’lının bulunduğunu ve bazı ölülerin Fırat Nehri’ne atılmış olduğunun tespit edildiği bilgisini paylaştı. Rakka eski meclis üyesi Hamza Nasır, kaçırılan ve öldürülenlerin büyük oranda Deyrizor kırsalı ve Rakka bölgesinden olduğunu anlattı. Yarubiye, Kamışlı, Haseke, Tel Temir ve Resülayn PKK’nın terör estirdiği diğer yerleşim birimleri

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!