banner2

Meteorolojiden 3 gün için kritik uyarı: İstanbul dahil 14 ile kuvvetli sağanak geliyor

Meteorolojinin hava durumu verilerine göre 14 ilde şiddetli yağmur bekleniyor. Marmara ve Batı bölgelerde sıcak hava devam ederken Doğu Karadeniz Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

Gündem 20.08.2022, 22:32
Abone ol
Meteorolojiden 3 gün için kritik uyarı: İstanbul dahil 14 ile kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzdeki haftanın hava durumu tahmin raporunu yayınladı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam Doğu Karadeniz kıyıları, Gümüşhane, Erzurum ve Bingöl, yarın (Pazar) Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz’in Toroslar Mevkii ile Kırklareli'nin kuzey kıyıları, Konya, Sivas, Kayseri’nin doğusu, Hatay kıyıları, Samsun’un iç kesimleri ve Ordu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

3 GÜN SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR 

Öte yandan salı, çarşamba ve perşembe günü İstanbul dahil 14 ilde sağanak yağmur bekleniyor. Meteoroloji yaşanacak olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile ülkemizin doğu kesimlerinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, Kırkalerli kıyılarının yarın (Pazar) yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, Toroslar Mevkii ile Hatay kıyılarının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, yarın zamanla güney ve doğusu yer yer çok bulutlu, Konya ve Sivas çevreleri ile Kayseri'nin doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) öğleden sonra Bolu, Karabük ve Kastaomun çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları,Gümüşhae, Ordu ve Samsun'un iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum ve Bingöl çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!