banner2

Meteoroloji'den soğuk ve yağışlı hava uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri altına inmesi öngörülüyor. Cuma gününden itibaren tüm ülkede, yağışlı hava hakim olacak.

Gündem 17.11.2021, 22:34
Abone ol
Meteoroloji'den soğuk ve yağışlı hava uyarısı

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede mevsim normallerin altına inecek ve tüm ülkede yağışlı hava etkili olacak.

YAĞIŞ ETKİSİNİ CUMA GÜNÜNDEN İTİBAREN GÖSTERECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, yarın yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bursa'nın kuzey ve doğusu, Balıkesir'in kuzeyi, Antalya'nın iç kesimleri, Konya ve Karaman çevreleri hafif sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Cuma günü, Batı ve Doğu Akdeniz, Marmara'nın doğusu, Ege Bölgesinin iç kesimleri, İç Anadolu ile Karadeniz Bölgesinde yağış bekleniyor. Yağışların Akdeniz Bölgesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Diğer bölgelerin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

ÜLKENİN DOĞUSUNDA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK

Cumartesi günü yağışlar yurdun doğu kesimlerine kayacak, Batı ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Anadolu'nun kuzey ve kuzey doğusunda kar şeklinde olacak.

Pazar günü ise, yurt genelinde yağış beklenmiyor. İç kesimlerde sis ve pus hadisesi görülecek.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Sıcaklıklar, İstanbul'da 13-15, Ankara ve Sivas'ta 10-14, Konya'da 11-16, İzmir'de 17-18, Erzurum'da 7-10, Antalya'da 20-23, Muğla'da 18-19, Diyarbakır'da 16-19 derece olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!