banner2

Merdan Yanardağ'ın başörtü hazımsızlığı 'pes artık' dedirtti

CHP'li Ögür Özel'in ardından bir skandal da Tele 1 ekranlarında meydana geldi. Yayının konuklarından Haldun Solmaztürk'ün '4-6 yaş grubuna kadar indi bu. Takke giydiriyorlar, cüppe giydiriyorlar, türban takıyorlar" sözlerini destekleyen Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, 'Beyin kilitlenmesine yol açabileceği belirtiliyor' diyerek fecaat bir açıklamada bulundu.

Gündem 14.01.2022, 17:24 14.01.2022, 18:13
Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Diyanet'in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarını hedef almıştı. Özel, okul öncesinde verilen din eğitimini 'orta çağ zihniyeti' olarak tanımlamıştı.

TELE1' DE KURAN KURSU VE BAŞÖRTÜSÜ HEDEF ALINDI

Yeni Şafak gazetesinin aktardığı habere göre,tepkilere neden olan bu sözlerin üstünden çok geçmeden, Tele1 kanalının yayınında Kur’an kursları ve başörtüsü hedef alındı. Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın sunduğu 5. Boyut programında konuşan emekli general Haldun Solmaztürk, skandal ifadelerde bulundu:

''Bakın şimdi 4-6 yaş grubuna kadar indi bu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sorumluluğunda. Daha yeni yürümeyi öğrenmiş belki altında bezi olan çocuklara takke giydiriyorlar, cüppe giydiriyorlar bilmem işte türban takıyorlar.''

'BEYİN KİTLENMESİNE YOL AÇABİLİR'

Solmaztürk'ün bu açıklamalarını destekleyen Yanardağ ise bunların beyin kilitlenmesine yol açabileceğini savundu. Yanarda, "Beyin kilitlenmesine yol açabileceğini belirtiyor pedagoglar. Hayal ve gerçek dünyayı birbirinden ayıramadıkları bir yaş grubu bu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!