banner2

Kemal Kılıçdaroğlu'nun icazet için ikinci rotası İngiltere oldu!

Geçtiğimiz haftalarda ABD'ye icazet ziyaretinde ortadan kaybolmasıyla gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu defaki icazet rotası İngiltere olacak. Başkanet Londra'da çeşitli görüşmelerde bulunacağı öğrenilen Kılıçdaroğlu'nun yine ortadan kaybolup kaybolmayacağı ise merak konusu...

Gündem 31.10.2022, 16:42 31.10.2022, 16:42
Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu'nun icazet için ikinci rotası İngiltere oldu!

2023'te yapılacak seçimlere kısa bir süre kala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun icazet ziyareti ABD ile başlamıştı. Geçtiğimiz haftalarda ABD'de bir dizi ziyaretlerde bulunan Kılıççdaroğlu, görüşmelerinden ziyade gazetecilere dahi haber vermediği kayıp 8 saati ile gündeme gelmişti. 

YENİ İCAZET ROTASI İNGİLTERE

CHP'den edinilen bilgiye göre, Kılıçdaroğlu'nun bu defaki icazet rotası İngiltere... 
CHP Genel Başkanı 2, 3 ve 4 Kasım'da İngiltere'de birtakım ziyaretlerde bulunacak. Başkent Londra'da yatırımcı ağları ve önde gelen bağımsız yatırımcı fon temsilcileriyle bir araya gelmesi beklenen Kılıçdaroğlu'nun bir sonraki rotasının Almanya olması bekleniyor.

'BİLİM ADAMLARIYLA GÖRÜŞME BİR PARAVAN'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere'ye gerçekleştireceği ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydemir, "Bilim adamlarıyla görüşme bir paravan, hakikatte başka görüşmeler yapıyorlar. Bunlar, milli duruş sahibi değiller. Oralara payanda olmak için özel gayret sarf ediyorlar. Önce ABD'ye gittiler, 'Efendim emrinizde olacağız yeter ki bizi destekleyin' dediler. Şimdi sırada İngiltere var, sonra Almanya." yorumunu yaptı.

KILIÇDAROĞU'NUN SIR DOLU 8 SAATİ

İngiltere'ye gerçekleştirilecek olan ziyaret, 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'de birtakım ziyaretlerde bulunan Kılıçdaroğlu'nun gazetecileri atlatarak 8 saat boyunca ortadan kaybolmasını akıllara getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!