banner2

İYİ Parti kazan kaldırdı: Akşener için istifa sesleri yükselmeye başladı!

Dün yapılan seçim sonuçlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17'inci defa seçimi kazanmasının ardından muhalefet kanadında istifa sesleri yükselmeye başladı. Partilerden İYİ Parti'de istifa için görüşler gelmeye başladı. Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, sosyal medya hesabında Meral Akşener'in görevi bırakması için çağrıda bulundu.

Gündem 29.05.2023, 10:48 29.05.2023, 11:32
Abone ol
İYİ Parti kazan kaldırdı: Akşener için istifa sesleri yükselmeye başladı!

Milyonlarca vatandaşın aylardır merakla beklediği seçim sonucu dün neticelendi. Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ilk kez yapılan ikinci tur oylamasıyla yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN'A BİR KEZ DAHA YENİLDİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 milyondan fazla oy alarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir kez daha mağlup etti. Erdoğan'ın zaferle çıktığı seçimden sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener basın toplantısı düzenledi.

"UNUTMAYIN Kİ BİZ HALA BURADAYIZ"

Meral Akşener, devam edeceğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu; Bugünden sonra da milletimizin taleplerini dinleyeceğiz. Şunu unutmayın ki biz hala buradayız. İYİ Parti ve mensupları burada, Meclis'te, Türkiye'de. Türkiye Cumhuriyeti devletinin demokratik hukuk devleti olma vasfının gereğince üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz.

AKŞENER İSTİFAYA DAVET EDİLDİ

Yedili Masa liderlerinin seçimde büyük vaatlerine rağmen kazanmaması ise partilerin içinde gerginliğe sebep oldu. Ayaklanan partililer, liderlerini istifaya çağırmaya başladı.Bunlardan biri de İyi Parti cephesinden geldi.Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, sosyal medya hesabında "Sn. Meral Akşener'i istifaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!