banner2

İnce: Cumhurbaşkanlığına yeniden aday olacağım

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, cumhurbaşkanlığına yeniden aday olacağını açıkladı.

Gündem 13.06.2021, 10:32 16.06.2021, 13:42
Abone ol
İnce: Cumhurbaşkanlığına yeniden aday olacağım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yeniden cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı. Çatı aday önerilerini doğru bulmadığını belirten İnce, "Memleket Partisi günü geldiğinde üyelerinin önüne sandığı koyacak, o üyeler cumhurbaşkanlığı adayını belirleyecek. Ha diyorsanız 'Muharrem İnce sen de aday olacak mısın?' Evet olacağım tabii" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Şişli'de Memleket Partisi İstanbul İl Başkanlığı açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığına yeniden aday olacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday önerilerini doğru bulmadığını dile getiren İnce, "Belediyede çatı aday tutar. Çünkü belediye seçimi tek turlu, yüzde 25'le de belediye başkanı olabilirsin ama cumhurbaşkanlığı seçimi 2 turlu. 50 artı 1 almak lazım. O zaman çatı aday doğru değildir. Bakın 'çatı adayla seçime girelim' derken farkında olmadan 'bu Erdoğan çok güçlü, biz bunu tek başımıza yenemeyiz, mahallenin bütün çocukları toplanın hep beraber bunu yenelim' diyorlar" dedi.

İnce, "Memleket Partisi günü geldiğinde üyelerinin önüne sandığı koyacak, o üyeler cumhurbaşkanlığı adayını belirleyecek. Ha diyorsanız 'Muharrem İnce sen de aday olacak mısın? Evet olacağım tabii" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kanal İstanbul'u durduracağız, projedeki şirketlere 1 kuruş dahi vermeyeceğiz" sözlerine de göndermede bulunan İnce, "Projeye sonuna kadar karşı çıkacağız. Ama 'İş dünyasına sesleniyorum; onlar kanalı başlatırsa biz iktidarda olduğumuzda paranızı ödemeyiz' demek de yanlıştır" diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!